Filmový režisér a scenárista Rudolf Havlík s Jiřím Langmajerem a Janou Plodkovou

Filmový režisér a scenárista Rudolf Havlík s Jiřím Langmajerem a Janou Plodkovou Michaela Feuereislová

Hádka Langmajera a Gondíkové se stala předlohou pro film. Do Thajska si štáb veze i mrtvolu

Režisér Rudolf Havlík se pracovně opět sešel s Jiřím Langmajerem (57). Po Minutě věčnosti, kterou loni natáčeli na Islandu, se tentokrát filmový štáb přesouvá k rovníku. Celý listopad bude již sehraný tým natáčet v Thajsku film Ostrov.

Snímek popisuje příběh manželů Alice a Richarda, kteří se na exotické dovolené pohádají a dohodnou se na rozvodu. Rozhodnou se, že odletí pryč, ale při zpáteční cestě jejich letoun ztroskotá na opuštěném ostrově. Role Langmajerovy partnerky se zhostí Jana Plodková.

Kvůli falešné pozitivitě na covid přišla o roli s Jiřím Langmajerem: Zlomilo mi to srdce, svěřila se půvabná brunetka

„Celý film je o tom, že se dva lidé objeví v nevhodnou chvíli na nevhodném místě. Musí si poradit s divokou přírodou, a zároveň i s komplikovaným vztahem, který se jim podařilo vytvořit před odjezdem na dovolenou,“ prozradil nám režisér.

Scénář vznikl na základě špičkování mezi Jiřím Langmajerem a jeho manželkou Adélou Gondíkovou (49). „Za tento film může tak trošku Jirka. Když jsme spolu byli na dovolené, tak jsem viděl, jak se s Adélou dohadují na pláži. Přišlo mi to hrozně vtipné a vznikl nápad napsat scénář.“

Jiří Langmajer brutálně otevřeně o intimním životě: Hercova žena Adéla Gondíková nevěřila vlastním uším

Rudolf Havlík má za sebou natáčení několika cestovatelských dokumentů pro Českou televizi, a tak pro něj natáčení v exotice nebude novinkou. V Thajsku mimo jiné natáčel i část filmu Bábovky.

„Vždycky jsem chtěl točit dobrodružné filmy a zábavnou věc, tak se to spojilo. Myslím, že tyhle věci umíme dělat hezky. Měli jsme dobrou zkušenost z natáčení Bábovek. S Jirkou máme Thajsko rádi, a tak jsme se tam rozhodli vyrazit i za prací,“ říká autor scénáře a režisér v jedné osobě.

K nezaplacení: Takhle Adéla Gondíková reagovala na nahou fotku svého manžela Jiřího Langmajera

Základní filmové profese budou z Česka, tým bude ale využívat i místní filmaře. „Polovina štábu bude thajská. Bude zajímavé pracovat v mezinárodní sestavě. Vezeme si z Čech například mrtvolu. Z praktických důvodů jsme ji museli nechat rozložit na několik částí, aby vůbec prošla celnicí,“ uvedl producent Petr Erben a režisér Rudolf Havlík ho doplnil, že v Thajsku do filmu obsadí i místní divoká i domestikovaná zvířata.

„Ve filmu budeme využívat pijavice. Budeme tam mít i slepici, která přežije s hlavními hrdiny pád letadla. V některých scénách bude had. Ten na tento ostrov patří,“ popsal režisér a Jiří Langmajer dodal: „Dá se očekávat, že na tomto místě se objeví i písečné blechy.“ 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků