Donald Trump Jr. se pustil do Aleca Baldwina.

Donald Trump Jr. se pustil do Aleca Baldwina. Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Donald Trump Jr. začal prodávat trička s nápisem odkazujícím k tragédii Aleca Baldwina

Donald Trump Jr. zahájil prodej triček, jimiž odkazuje k tragické události při natáčení filmu Rust. Herec Alec Baldwin (63) při zkoušce scény na ranči v Novém Mexiku nešťastnou náhodou zastřelil kameramanku Halynu Hutchins.

Trump Jr. na to zareagoval už několika posty, v těch posledních propaguje trička s nápisem: „Zbraně lidi nezabíjejí, Alec Baldwin lidi zabíjí“ (parafráze na „Zbraně nezabíjejí, zabíjejí lidé“).

Tragédie na filmovém place. Slavný herec postřelil režiséra a zabil kameramanku

Zveřejnil také fotomontáží upravený snímek, na němž má Baldwin tričko na sobě, nebo hercovu fotku a k tomu komentář: Ten pohled, když blázen, co je proti držení zbraní, zastřelí víc lidí než vaše rozsáhlá sbírka střelných zbraní...“ Zároveň Trump Jr. volá po řádném vyšetření události.

Baldwin je hlasitým odpůrcem držení zbraní, stejně tak se veřejně vymezoval proti politice bývalého prezidenta USA a otce Trumpa Jr. Donalda Trumpa. Toho také parodoval v show Saturday Night Live, za což dokonce dostal cenu Emmy.

Za trička se Trump Jr. od mnoha lidí na sociálních sítích dočkal drsné kritiky.

Rodina zdrceného Aleca Baldwina se poprvé vyjádřila k tragédii, která stála život mladou kameramanku

Nešťastnou událost vyšetřuje policie, podle oficiálního prohlášení Baldwin spolupracuje. Zatím nepadlo žádné obvinění. Herec je také v kontaktu s rodinou zesnulé. Otec Halyny Hutchins v rozhovoru řekl, že Baldwin nenese vinu za dceřinu smrt. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků