Kirsten Rendell

Kirsten Rendell Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Kvůli podkusu dívku šikanovali. Snímky s dvoucentimetrovou mezerou mezi zuby chce motivovat ostatní

Dnes dvacetiletá Kirsten Rendell se narodila s úzkým horním patrem a obráceným skusem (také podkusem). Způsobovalo jí to mnoho potíží: špatně se jí mluvilo, šišlala, měla potíže s kousáním, a mnohdy čelila posměškům. „V době, kdy jsem nevěděla, že by s tím šlo něco udělat, jsem se naučila šikanu prostě ignorovat. Ale nebylo to příjemné,“ popisuje.

Rendell se proto začala zajímat o způsoby nápravy a v lednu podstoupila zákrok, při němž jí lékaři do úst vsadili speciální aparát na roztažení čelisti. Spolu s tou se dívce rozšiřovala i mezera mezi jedničkami, která nakonec byla téměř dvoucentimetrová. „To mě štvalo,“ přiznala s tím, že se jí lidé neustále ptali, co se jí stalo, že jí vypadaly zuby.

Tomu, že jde o proces nápravy, se mnozí divili. „Nejde o operaci, o níž slyšíte každý den. A chtěla bych, aby se lidé se stejným problémem jako já necítili sami,“ říká Kirsten, která svůj příběh sdílela i na sociální síti. Mezeru mezi zuby nyní úspěšně redukuje pomocí rovnátek.

Kvůli obrovskému poprsí ji na škole šikanovali. Dnes mladá Ruska svá ňadra miluje

Během roku pak Kirsten plánuje podstoupit operaci, při níž jí lékaři srovnají vrchní a spodní patro. „Zlepší mou mluvu, schopnost žvýkat i sebedůvěru,“ těší se mladá Novozélanďanka. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků