Kateřina Kněžíková

Kateřina Kněžíková Foto: Lucie Robinson

Kvůli fotce si nechala obličej v jednu ráno zasypat potravinářským barvivem: Takhle krásná sopranistka dopadla

Operní pěvkyně Kateřina Kněžíková se opět odvázala. Nafotila další, na operní pěvkyni velmi netradiční fotografie. Snímky vytvořila s vyhlášenou módní fotografkou Lucií Robinson. Uzdu fantazii popustily i proto, že název nové desky Kateřiny zní Fantasie.

Ty nejbarevnější snímky vznikly v noci po celodenním focení. "Už jsem chtěla končit, ale Lucie mě přemluvila, že teď to bude určitě nejlepší. Společně s vizážistou Filipem Novákem na mě sypali potravinářské barvivo. Byla to zábava, a opravdu nakonec vznikly ty nejlepší fotografie,“ směje se Kateřina Kněžíková.

S fotografkou si seděly i lidsky. "To, že si s Lucií sedneme, že máme stejnou energii, jsem věděla již z našeho prvního telefonátu," upřesnila sopranistka, která si představovala fotografie ve stylu Alenky v říši divů a s výsledkem je velmi spokojená.

Nejkrásnější česká operní pěvkyně se ověsila šperky za 700 tisíc! Takhle to blond divě slušelo

"Když jsem se jednotlivými skladbami probírala a stavěla jsem je do světla fungujícího a svébytného programu, začala ke mně promlouvat jejich barevnost. Najednou jsem sebe samu viděla jako Alenku v říši divů, která díky své fantazii ve snu poznává spoustu míst. Představila jsem si duhu, přičemž každá barva měla u určitého autora své zastoupení. Byla to zajímavá cesta a věřím, že tu paletu barev, byť ve velmi klasickém repertoáru, posluchači uvidí a uslyší také,“ dodala Kněžíková. 

Gabriela Wolfová , Super.cz


Časová osa článků