Jana Nagyová v roli královny Ludmily

Jana Nagyová v roli královny Ludmily Foto: Bontonfilm

Před kamerou je po 30 letech: Takhle v nové roli vypadá legendární Arabela Jana Nagyová. Poznali byste ji?

Představitelka Arabely ze stejnojmenného slavného seriálu Václava Vorlíčka Jana Nagyová (62) se po dlouhých třiceti letech vrací před kameru v nové pohádce. V roky připravovaném Mamánkovi Jana Budaře si zahraje královnu Ludmilu. Podívejte se, jak bude vypadat.

„Roli královny Ludmily jsem Janě Nagyové nabídnul, protože jsem věděl, že se ke mně jako k princi typově výborně hodí, a moc jsem si přál ji opět spatřit na stříbrném plátně. Její Arabelu jsem pochopitelně miloval jako celé generace diváků,“ říká Jan Budař, který pohádku napsal, režíruje a také si zahraje hlavní roli.

Princezna z Nesmrtelné tety prorazila v zahraničí, teď točí v Česku. Poznali byste v téhle kočce Pavlínku?

Žádná z postav nebyla obsazená na základě konkurzu, Budař vybíral dle svého uvážení. Obsazení královny přesto nebylo jednoduché - herec nemohl na Nagyovou sehnat kontakt. Nakonec pomohly sociální sítě.

„Je to velmi neobvyklé, ale Jan Budař oslovil prostřednictvím Instagramu moji nejmladší dceru s prosbou o propojení,“ uvedla Nagyová. „Dlouho jsme se pak znali jen přes obrazovky díky hovorům přes internet a osobně jsme se setkali až v létě, vlastně docela těsně před natáčením.“ Chemie naštěstí skvěle zafungovala, role jí dle Budaře výborně sedí.

Komu to sluší víc? Mrkněte, jak teď vypadá legendární Arabela, která po letech potkala princeznu Xenii

V pohádce si dále zahrají Ondřej Vetchý, Veronika Kubařová, Vladimír Javorský nebo Bolek Polívka. Premiéra je plánovaná na září 2022. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků