Co rozhodně stojí za hřích? Holba Šerák, nejlepší jedenáctka v ČR

Vlajková loď hanušovického pivovaru Holba Šerák dominovala v kategorii jedenáctek v prestižní degustační soutěži České pivo, která se tradičně koná koncem září. Dalším úspěchem pivovaru Holba je 3. místo Holby Premium v kategorii světlý ležák.
Luděk Reichl zastává funkci sládka Pivovaru Holba už 25 let

Luděk Reichl zastává funkci sládka Pivovaru Holba už 25 let Foto: holba.cz

Již od roku 2001 probíhá odborná degustační soutěž České pivo, která hodnotí v pěti kategoriích: Světlý ležák, 11% světlý ležák, Světlé výčepní pivo, Tmavé pivo a Nealkoholické pivo. V porotě zasedají a piva naslepo hodnotí mistři svého oboru navíc pod dohledem zástupců Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského. Každé ocenění je tak mimořádným úspěchem, protože představuje výsledek objektivního a odborného posouzení kvality. A v kategorii jedenáctek letos slaví hanušovický pivovar za první místo pro Holbu Šerák, pivem pojmenovaným po jednom z vrcholů Jeseníků, které dá okusit chuť a jiskrnost hor v každém doušku.

Holba Šerák dominovala v kategorii jedenáctek v soutěži České pivo

FOTO: holba.cz

„Pýchu našeho pivovaru – Holbu Šerák, vaříme z tršického chmele s nezaměnitelnou hořkostí a horské vody z našeho vlastního vrtu už od roku 1984. Zrcadlí se v něm celé Jeseníky, a tak když se blýskne na velkých světových nebo prestižních tuzemských pivních soutěžích, jakou je právě České pivo, je to pro nás vždy radost a potvrzení, že jsme se vydali správnou cestou,“ komentuje důvody k oslavám Ing. Luděk Reichl, sládek Pivovaru Holba, který svou funkci zastává 25 let.

Holba Šerák

FOTO: holba.cz

Stupně vítězů patří také Holbě Premium

Kromě vítězství Holby Šerák v kategorii jedenáctek bylo oceněno 3. místem v kategorii světlý ležák další pivo hanušovického pivovaru – Holba Premium. Pro něj je charakteristická jantarová barva, bohatá pěna a jemně nahořklá vyvážení plná chuť.

Holba Premium

FOTO: holba.cz

Výjimečným pivem je i Holba Keprník s horským chmelem

Hanušovický pivovar již čtvrtou sezónu těší pivní nadšence svým jedinečným ležákem Holba Keprník. Jeho specifickou hořkost, kterou u nás žádné jiné pivo nemá, mu dodává unikátní surovina, horský chmel z Jeseníků.

Holba Keprník

FOTO: holba.cz

„První várku Keprníku z letošního horského chmele si můžete vychutnat od 18. 10. 2021. Jeho jedinečnost podtrhuje také to, že bude prozatím k dostání pouze na čepu v hospodách nebo restauracích. Myslíme ovšem na všechny, kteří by chtěli letošním Keprníkem někoho obdarovat na Vánoce. Proto ho bude za pár týdnů prodávat ve vybraných prodejnách i ve dvoulitrových lahvích,“ dodává Ing. Luděk Reichl, sládek Pivovaru Holba. 


Časová osa článků