Anna Fialová a Vojtěch Vodochodský jako Iveta Bartošová a Petr Sepéši

Anna Fialová a Vojtěch Vodochodský jako Iveta Bartošová a Petr Sepéši Foto: Stanislav Honzík

Příběh Ivety Bartošové ožije v televizní minisérii. Podoba herce s Petrem Sepéšim je neuvěřitelná!

Zpěvačka Iveta Bartošová (✝48) se dočká televizní minisérie. Pod režisérskou taktovkou Michala Samira vzniká třídílná série o začátcích kariéry zpěvačky, kterou uvede Voyo. Hlavní roli Ivety Bartošové ztvární herečka Anna Fialová, její první lásku Petra Sepéšiho pak Vojtěch Vodochodský.

„Ne všichni ji poslouchali, ale každý o ní slyšel. V osmdesátých letech se ze dne na den stala hvězdou, kterou si přála být, stejně jako tisíce dospívajících tehdy i dnes,“ uvedl k sérii kreativní producent TV Nova, držitel Českého lva, Matěj Podzimek. Byla jedinečným hlasem své generace, romantickou princeznou československého popu, v druhé půlce osmdesátých let se stala zjevením na tuzemské hudební scéně.

První láska Ivety Bartošové (✝48) skončila tragicky. Pod koly vlaku neměl talentovaný zpěvák (✝25) šanci přežít

Příběh počátku její hvězdné kariéry sleduje Ivetu Bartošovou od dětství, kdy spolu se svou sestrou začíná navštěvovat školní sbor, přes úspěchy na hudebních soutěžích a odchod do Prahy a následnou cestu ke slávě, které dosáhla zejména díky spolupráci se zpěvákem Petrem Sepéšim. Ze dne na den se z obou stávají obdivovaní miláčci národa.

„Dodnes jejich příběh veřejnost vnímá jako love story, kterou přerušila až Petrova tragická nehoda,“ říká režisér a scenárista Michal Samir. „Celé to ale bylo složitější – jejich vztah byl komplikovaný, částečně vynucený okolnostmi.“

Osudoví muži Ivety Bartošové: Po boku popové princezny se objevili hudebníci, veterinář i designér

Kromě exponovaného vztahu s jejím pěveckým kolegou se minisérie zaměří také na Ivetin rodinný život. „K mýtům okolo Ivety patří také údajná rivalita s její sestrou – dvojčetem, ale jak už to tak bývá, ani tento vztah nebyl černobílý,“ vysvětluje Matěj Podzimek a pokračuje: „Pak je tu postava milujícího tatínka, který však s Ivetiným rozhodnutím odejít do Prahy a věnovat se hudební kariéře nesouhlasil. Ovšem Ivetina maminka svou dceru částečně chápe a snaží se v rodinném dramatu najít své místo. Chceme zkrátka představit Ivetinu rodinu jako živoucí postavy z masa a kostí a ne jako stafáž v jejím fascinujícím příběhu,“ prozradil.

Minisérie vzniká se souhlasem zpěvaččiny rodiny. „Ivetin život nevyprávíme jako bulvární senzaci, nesoudíme ani nikoho z jejího okolí. Pro nás je to příběh o dívce z Beskyd, která chce být slavná a milovaná. Když toho ale docílí, o všechno přijde,“ uzavřel Matěj Podzimek. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků