Tři oříšky pro Popelku dostaly i svou norskou podobu.

Tři oříšky pro Popelku dostaly i svou norskou podobu. Foto: Super.cz/Česká televize a reprofoto Youtube

Líbí se vám norská Libuška Šafránková? Takhle vypadá hlavní hrdinka skandinávských Tří oříšků pro Popelku

Tři oříšky pro Popelku z roku 1973 dostaly novou podobu. Nové verze se ujali Norové a originálem Václava Vorlíčka (✝88) se inspirovali téměř na sto procent.

Tre nøtter til Askepott, jak zní název v norštině, bude mít premiéru 12. listopadu a hlavní roli Popelky získala norská zpěvačka Astrid Smeplass, která vystupuje pod jménem Astrid S.

Blondýnce bude koncem října 25 let, narodila se ve městě Berkåk a její kariéra začala v roce 2013 v norské verzi Pop Idol s názvem Idol - Jakten på en super stjerne. Debutové album vydala v roce 2020 a její nejslavnější píseň je Hurts So Good. Zvládla už dělat i předskokanku na turné Zary Larsson a Troye Sivana.

Astrid se v norském rozhlase NRK vyjádřila, že má český originál Tří oříšků velice ráda. „Originál je fantastický a v srdcích mnoha lidí má své zvláštní místo. Můžeme jen doufat, že si lidé oblíbí také novou verzi.“

Natáčení skandinávské verze pohádky probíhalo ve skanzenu Maihaugen v Lilehammeru a z první ukázky vypadá pohádka maličko víc potemněle než naše česká verze.

Libuška Šafránková (✝68) se v roli Popelky drží na špici popularity nejen v Česku, ale i Německu a právě Norsku, kde se pustili do remaku. Sami v traileru můžete postřehnout projížďku Popelky na bílém koni, soví kamarádku, střelbu z kuše i pár záběrů z plesu na královském dvoře. 

Která představitelka Popelky se vám líbí víc?

Kristina Vodičková , Super.cz


Časová osa článků