Lucie Šafářová Česká televize

Lucie Šafářová promluvila o nejtěžších chvílích svého života: Kvůli bolestem nemohla ani chodit

Aktuálně prožívá jedno z nejhezčích období svého života. Lucie Šafářová (35) se nedávno vdala a s nyní již manželem Tomášem Plekancem (40) si užívají společné chvíle s dcerou Leontýnkou. Během své tenisové kariéry si ale sáhla na dno, o těžkých chvílích se nyní rozpovídala.

V roce 2015 byla na vrcholu své sportovní kariéry a byla ve dvouhře 5. a ve čtyřhře 4. nejlepší hráčkou světa. Ve stejný měsíc byla ale hospitalizována pro bakteriální infekci, která se objevila vzápětí po předcházejícím poranění břišního svalu. Později měla i další zdravotní problémy, které ji pronásledovaly až do konce sportovní kariéry na jaře v roce 2019.

„Přijela jsem na US Open, kde jsem si zranila břišní sval. Odjela jsem domů a nato jsem dostala bakteriální infekci,“ svěřila se Lucie. „Skončila jsem v Brně na infekčním,“ popsala těžké chvíle tenistka. „Pak jsem se dostala pomalu zpátky, ale nebyla jsem na tom vůbec zdravotně dobře, začala jsem znovu trénovat, byl Fed Cup a já se ráno probudila, měla oteklá zápěstí a nemohla jsem hrát, nemohla jsem trefit míč,“ řekla Šafářová, které diagnostikovali reaktivní artritidu.

Má milá Šafi... Takhle vznikl romantický song, který Tomáš Plekanec věnoval své novomanželce Lucii

Vše se ale víc a víc zhoršovalo. „Problémy se stupňovaly a bolesti byly na různých kloubech, větší a větší, až jsem skončila doma v posteli a nemohla jsem chodit. Když jsem to měla nejhorší, tak jsem ráno nemohla sejít schody, měla jsem takové bolesti, že jsem nemohla stoupnout na nohy a nemohla jsem dát do dlaně prsty. Bylo mi jedno, jestli budu moct hrát tenis, nebo ne, chtěla jsem žít normálně,“ svěřila se Lucie v dokumentu České televize 13. komnata. 

Eliška Zajíc Vinterová , Super.cz


Časová osa článků