Šmuková své děti ve všem podporuje. Super.cz

Úspěšná česká modelka by svým dětem kariéru v modelingu neupírala: Synové si mohou vyzkoušet cokoli

Patří mezi nejúspěšnější modelky, které odstartovaly kariéru na přelomu osmdesátých a devadesátých let. Vždyť se v roce 1992 stala první českou vítězkou prestižní modelingové soutěže Elite Model Look. Martina Šmuková je nejen modelkou, ale i zakladatelkou nadačního fondu Pink Bubble, který pomáhá onkologicky nemocným dětem, a hlavně maminkou dvou synů.

Když jsme se s ní setkali na půdě britského velvyslanectví, tak jsme se zajímali o to, jestli se její děti vydají v jejích stopách a zláká je svět modelingu či šoubyznysu. „Kluci jsou ve věku, kdy jeden je v pubertě a druhý se tam brzy dostane. Mladší nic neřeší a ten starší tíhne do světa filmu. Ale je to spíš místo za kamerou než před ní,“ prozradila Super.cz Šmuková.

Věk je pro ni jen číslo. Kráska, která začínala s Herzigovou, Maxovou a Krainovou, se modelingu nevzdává

Starší syn Samuel (14) se tedy dal spíš cestou otce, povoláním grafika. „Já věcem týkajícím se videí a počítačů moc nerozumím. To má spíš od mého muže, který se věnuje komerčnímu designu,“ říká Martina.

Šmuková by ale dětem nebránila ani zkusit štěstí v modelingu. „Já bych jim dala šanci, ať si vyzkouší, co chtějí. Uvidíme, kde se děti chytí. Snažíme se klukům s mužem dát co nejvíc prostoru, aby si vyzkoušeli, co je možné,“ dodává Martina Šmuková. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků