Donald Trump a Megan Mullally na udílení cen Emmy v roce 2005

Donald Trump a Megan Mullally na udílení cen Emmy v roce 2005 Profimedia.cz

Líbačka s kolegou, žádost o ruku nebo zpívající Trump: Připomeňte si momenty z Emmy, které se zapsaly do historie

Udílení televizních cen Emmy je za dveřmi, a tak si dovolíme připomenout několik momentů, které se zapsaly do historie živého vysílání.

Ellen DeGeneres: Emmy 2001

Udílení bylo v roce 2001 dvakrát posunuto, a to kvůli pádu dvojčat 11. září a poté vypuknutí války v Afghánistánu. Provázením večera se ujala moderátorka Ellen DeGeneres, která rozhodně neměla lehký úkol. Zhostila se ho však s grácií a humorem sobě vlastním. „Je důležité, že jsme tady. Nemohou nám vzít naši kreativitu, snahu o dokonalost ani radost,“ zahájila ceremoniál ve slavném kostýmu s labutí zpěvačky Björk. Sklidila ovace za to, že se svých povinností ujala důstojně, a ještě zvládla pobavit.

Bez podprsenky? Bez podpatků? Žádný problém. Herečka si při sledování Emmy udělala pohodlí

Viola Davis: Emmy 2015

Viola Davis se v roce 2015 stala první černoškou, kterou ocenili na Emmy. Ano, teprve před šesti lety. Cenu získala za hlavní roli v seriálu Vražedná práva. Její dojemná řeč se neobešla bez slz a emocí. „Jedinou věcí, která dělí černošky od zbytku světa, je příležitost,“ vzkázala talentovaná herečka a navždy změnila historii americké televize.

Merritt Wever: Emmy 2013

Když v roce 2013 Merritt Wever přebírala cenu za roli v seriálu Sestřička Jackie, s děkovačkou se vůbec nebabrala. „Děkuji mnohokrát, díky moc. Musím jít, nashle,“ řekla doslova a vypařila se z pódia. Šlo tak o nejkratší děkovnou řeč v historii a pokud herečku do té doby někteří neznali, tohle ji rozhodně proslavilo.

Alexander Skarsgård a Nicole Kidman: Emmy 2017

Nejedno obočí se zvedlo, když se v roce 2017 stal Alexander Skarsgård nejlepším seriálovým hercem ve vedlejší roli. Ne proto, že by někdo zpochybňoval jeho excelentní výkon, ale proto, že se v momentě ohlášení jeho jména zvedla i Nicole Kidman, jeho seriálová manželka, a políbila ho na rty. O to zvláštnější divákům přišlo, že tak učinila přímo před svým skutečným manželem Keithem Urbanem. Díky seriálu Sedmilhářky si se Skarsgårdem byli velmi blízcí, málokdo ale tušil, že až tak.

Vítěz Emmy šokoval partnerku i hollywoodské hvězdy: Na děkovnou řeč navázal žádostí o ruku!

Glenn Weiss: Emmy 2018

Při udílení cen v roce 2018 obdržel Glenn Weiss sošku za režírování Oscarů a využil momentu k žádosti o ruku. V živém přenosu poklekl před partnerkou Jan Svendsen. „Tohle je prsten, který navlékl otec mé matce před 67 lety. Vezmeš si mě?“ zeptal se. Jan samozřejmě nadšeně souhlasila a obecenstvo bylo u vytržení.

Donald Trump a Megan Mullally: Emmy 2005

Dodnes není jasné, co tím přesně sledovali, ale při udílení cen v roce 2005 se na jevišti objevili Megan Mullally a Donald Trump s hráběmi, v lacláčích a slamákem na hlavě. K hrůze přítomných navíc zazpívali duet ze sitkomu Green Acres ze 60. let. Přítomní byli spíš v rozpacích, než že by je to pobavilo. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků