Art Metrano

Art Metrano Profimedia.cz

Zemřel poručík Ernie Mauser z Policejní akademie

Herec Art Metrano zemřel ve věku 84 let ve svém domě v Aventuře na Floridě. Zprávu o jeho smrti zveřejnil jeho syn Harry Metrano.

„Včera jsem ztratil svého nejlepšího kamaráda a mentora, svého otce. Byl a navždy bude tím nejsilnějším chlapem, kterého jsem znal. Nikdy jsem se nesetkal s někým, kdo by překonal více protivenství než on. Táto, vždy budeš mojí součástí a já budu nadále žít dle tvého odkazu. Když někdo přišel s citátem legendy nikdy neumírají, jsem si jistý, že mluvili o tobě, tati. Miluji tě a moc mi chybíš. Odpočívej v ráji, nyní jsi můj strážný anděl,“ napsal k fotce s otcem Harry.

Art Metrano se objevoval v televizních seriálech už od pozdějších šedesátých let minulého století. Zahrál si v desítkách filmů a v oblíbené Policejní akademii 2 a 3, tam si zahrál poručíka Ernieho Mausera.

Jeho kariéra byla poznamenána nehodou, která se mu stala v září roku 1989. Tehdy spadl ve svém domě v Los Angele ze žebříku a utrpěl zranění hlavy a vážná zranění zad, kvůli kterým nemohl plně využívat končetiny. Později vystoupil na vozíku na one-man show, kde humorně mluvil o svém zranění a složité rekonvalescenci. Do hereckého důchodu odešel v roce 2001. 

Kristina Vodičková , Super.cz


Časová osa článků