Pavel Liška Super.cz

Pavel Liška promluvil: První rozhovor po oznámení rozchodu s Bárou Polákovou

Herec Pavel Liška (50) není, co se týče rozhovorů do médií, právě vstřícný. Potkali jsme ho ale dobře naladěného v době, kdy přišel podpořit dokument o českém cestovateli Miloslavu Stinglovi režiséra Steva Lichtaga. Samozřejmě jsme začali rozhovorem o cestování, ale ani otázky k rozchodu s jeho expartnerkou Bárou Polákovou  (38)nechyběly.

"Mám rád pana Stingla, je takový můj vzor, a samozřejmě i Steva Lichtaga. A pan Stingl je náš nejpřekládanější autor, možná i víc než Milan Kundera," řekl Super.cz Pavel. "Nečetl jsem všechno, jenom část, ale právě teď chystáme na jeho počest cestu na Papuu Novou Guineu, kterou už dva roky vzhledem k okolnostem odkládáme," vyprávěl s tím, že kdyby nepřišel covid, byli by s kamarádem Janem Révaiem už dvakrát zpátky.

Jeho cestovatelská vášeň ho svým způsobem stála právě i partnerský vztah s Bárou Polákovou, s níž má dvě dcery. "Podle toho, komu jsem říkal, jak dlouho budu pryč, tak jsem volil dva a půl měsíce, což tak dlouho nevyznělo, nebo čtvrt roku," přiznal herec, který na tak dlouho vyrazil na cestu po narození druhé dcery Riky.

Pavel Liška a Bára Poláková tři roky tajili rozchod. Pomáhá jim terapie

"Právě proto jsem měl ty dvě varianty, na jak dlouho jedeme. Dva a půl měsíce jsem říkal Báře. Ale všechny ženy byly smutné, že jsme dlouho pryč," mínil Liška, který je také rád, že se s partnerkou dokázali rozejít v dobrém a mají dobré vztahy. "Ale i to je velká práce a důležité je, že to dobře dopadlo, oba jsme šťastní a máme krásné holčičky a dáváme to. I ta cesta je obrovská alchymie, vyřešit ty partnerské vztahy," uzavřel. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků