Marek Němec coby David Hofbauer v novém seriálu.

Marek Němec coby David Hofbauer v novém seriálu. Foto: Archiv FTV Prima

Na obrazovky se vrací miláček divaček jako vojenský lékař. Marka Němce však vojna těsně minula

Jedním z učitelů dvanácti mediků usilujících o nasazení do prestižního mezinárodního oddílu bude svérázný lékař David. V novém seriálu 1. Mise, který se ponese v duchu Jen silní přežijí, se můžou divačky opět těšit na sexy doktora ze Sestřiček, Hofbauera.

Ano, toho „Hofa“, jenž miloval Mery (Sabinu Laurinovou), chtěl si ji vzít a stát se dobrým otcem jejího dítěte. „Jsem takové dědictví Modrého kódu a Sestřiček, které přeteklo do nového seriálu, nejsem jediný… Pořád se držím svého kopyta, takže se do terénu k zeleným mozkům úplně nedostanu,“ řekl Super.cz Marek Němec (40).

V Misi pracuje především ve vojenské nemocnici a diváci se prý můžou těšit na řevnivé peripetie a milostné trojúhelníky. „Asociální lékař musí generovat nějaké vztahy, což je zdroj určitého humoru, protože v tomhle on působí dál jako sociálně zaostalej.“ Prostě naturel miláčka divaček zůstává, i když musí být zodpovědnější, dostal na starost primariát.

Milostná scéna Jana Dolanského a Kristýny Leichtové? Zrudli až po uši!

Absolvoval Marek vojnu? „Já byl první ročník, který už po vysoké nemusel na povinnou vojenskou docházku. Asi bych ji odbyl civilní službou, měl jsem i dost divadelní práce, naštěstí, takže jsem si říkal, že bych to takto vyřešil. Ale aspoň základní gramotnost, která by způsobila, že člověk může být platný při obraně prostoru, co sdílí s ostatními, by se hodila,“ sdělil nám.

Herec si vždy chránil prázdniny a do minulého léta během nich nepracoval, jen minimálně. Letos to prý byl masakr. Přesto táta dvou dětí nemá výčitky. Během korony se totiž stáhl s rodinou na chalupu, která je zachránila. „Užili jsme si to tam velmi krásně a skromně, takže děti jsou mým rodičovstvím saturované.“

Nás zajímalo, jak zabavili syna Matěje (10) a Rozárku (6), když on pracoval a manželka také. „Matěj byl i na táboře a Rozárka pendlovala mezi babičkami, tetičkami a strýčky.“ V tu chvíli se malá vnáší do hovoru a Marek jí říká: „Ano, máš strýčka, Prokopa přece.“ Což je bratr ženy Johany, dramaturgyně.

Tato krásná zrzka se už v 15 letech vydala na zkušenou do světa. Herectví si doma musela prosadit

Ačkoliv léto nebylo nic moc, jejich potomkové se nenudily. „Umíme si s dětmi užít pěkné dny, i když prší, hrajeme pinčes, pouštíme si filmy, ve stodole jsme si zařídili kino. Jen kolo stojí od června na chalupě vzhůru nohama a čeká na duši. Spíš jsem se věnoval ježdění na paddleboardu,“ řekl Super.cz. 

Vlaďka Merhautová , Super.cz


Časová osa článků