Kate Moss v dětství.

Kate Moss v dětství. Profimedia.cz

Poznáte v téhle kouzelné holčičce jednu z nejslavnějších topmodelek světa?

Dnes je považována za jednu z největších módních ikon a na výsluní modelingu se pohybuje již přes 20 let. Jako jedna z mála topmodelek slavné éry 90. let dostává i dnes lukrativní zakázky, díky kterým byla například ještě v roce 2007 druhou nejvíce vydělávající modelkou vůbec. Tato dnes blonďatá kráska je rovněž múzou řady návrhářů i fotografů. Řeč není samozřejmě o nikom jiném, než o britské modelce Kate Moss (47), jež koncem roku zaujala například akty, které nafotila pro prestižní kalendář Pirelli.

Z rysů ve tváři se u Kate již v dětství dala vypozorovat určitá výjimečnost. Alabastrová pleť, výrazné oči a plné rty, to vše napovídalo, že z drobné dívenky může vyrůst jedna z nejúspěšnějších modelek všech dob.

Kate si již ve 14 letech všiml agent na letišti JFK v New Yorku, když se vracela z prázdnin na Bahamách. Oproti topmodelkám své doby jako byly Cindy Crawford, Elle Macpherson, Claudia Schiffer či Naomi Campbell byla přitom Kate poměrně malá a bez výrazných ženských křivek. Moss tak nastolila novou éru modelek, extrémně štíhlých a s tváří, která není natolik výrazná a snadno rozpoznatelná, ale spíše tvárná.

Moss je však známá také svými početnými románky s mnoha muži, bujarými večírky a především drogovými skandály. Nejvýraznější byl pak ten z roku 2005, kdy byla přistižena paparazzi, jak šňupe kokain. K drogám měla v té době blízko a podporována byla i svým tehdejším partnerem, zpěvákem Petem Dohertym. Maminka devítileté Lily Grace se ale v posledních letech hodně zklidnila i díky současnému manželovi Jamiemu Hinceovi, kytaristovi skupiny The Kills. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků