Filip Vaněk zhodnotil šaty Jitky Čvančarové.

Filip Vaněk zhodnotil šaty Jitky Čvančarové. Profimedia.cz

Stylista českých hvězd se od modré róby Jitky Čvančarové distancoval. Filip Vaněk řekl, co bylo špatně

Od zahájení Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech se nemluvilo o ničem jiném tolik jako o modrých šatech, ve kterých dorazila na červený koberec Jitka Čvančarová (43).

O vlasový styling se herečce postaral Michal Zapoměl a šaty byly z dílny slovenského módního návrháře Borise Hanečky. "Připadám si v nich jako v nebi, samo nebe mi návrháře seslalo," řekla Super.cz herečka, která byla z šatů nadšená a na návrháře pěla ódy.

O její róbě s obřím výstřihem kolují drsné vtipy: Jitka Čvančarová se ale v pompézních modrých šatech cítila jako v nebi

Ne všem se její vizáž na zahájení líbila a stala se poté terčem internetových vtípků i kritiky. Té se dostalo i stylistovi Filipu Vaňkovi, který byl na fotografiích zachycen, jak pomáhá Jitce do auta, a lidé si mysleli, že její outfit vybíral.

„Jitka se připravovala v našem zázemí Esquire Lounge,“ osvětlil pro Super.cz situaci Vaněk a jedním dechem dodal: „Líčila ji tady vizážistka Eliška Matějková. Já jsem ji ale neoblékal, jen jsem jí pomáhal dostat se do auta. Takové šaty se musí správně naskládat, aby mohla z auta důstojně vystoupit. Její kadeřník a manžel řešili jiné věci. Já jsem ale muž, který jí v této situaci chtěl jen pomoct.“

Osobní stylista Mareše si servítky nebral: Takhle zhodnotil outfity, ve kterých přišli Bieberovi za prezidentem Francie

Stylista, který se stará o šatník Leoše Mareše i porotců SuperStar a ve Varech oblékl do smokingu Miroslava Donutila, Radka Štěpánka, či Václava Neužila, hereččinu modrou róbu pro Super.cz alespoň odborně zhodnotil:

„Jitka Čvančarová má nadváhu a není v takové formě, jak ji známe. Nejlepší možná varianta tedy byla obléknout ji do šatů, které zdůrazňují pas. To bylo splněno. Já osobně bych ubral materiálu v oblasti dekoltu a sáhl bych po černé barvě. Boris Hanečka ale neodvedl špatnou práci. Pracoval se siluetou a dělal maximum toho, co bylo možné,“ dodal Filip Vaněk. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků