Nepodceňujte snídani a obraťte energii přírody ve svůj prospěch

Tou nejsilnější energií, kterou známe, je energie přírody ve své nejčistší podobě. Naštěstí dnes máme dost možností, jak se k ní přiblížit a ochutnat potraviny, které nám tento zdroj síly dokáží přinést. Jde jen o to, jak a kdy si na nich pochutnáme.
Nepodceňujte snídani a obraťte energii přírody ve svůj prospěch

Nepodceňujte snídani a obraťte energii přírody ve svůj prospěch Foto: NATU

Napadlo vás někdy, že viníkem nepozornosti vašich dětí ve škole a vašich chutí na sladké během dne může být snídaně? Zaměřte se na vynikající snídani, díky které budete fit, plní energie a hravě zvládnete všechnu psychickou i fyzickou zátěž, která na nás většinou během dne čeká. Snídaňových variant je mnoho a často spíš záleží na ingrediencích než na samotném typu snídaně.

1. Do snídaně zařaďte všechny potřebné živiny
Vaše tělo nejlépe využije ty látky, které mu dodáte v první části dne. Ráno byste tedy měli posnídat nejlépe všechny makroživiny: sacharidy, bílkoviny i tuky.

Kombinace sacharidů s tuky a bílkovinami vás zasytí a dodá energii na dlouhou dobu. Perfektní snídaní může být ovesná kaše, do které při vaření přidáte mandlový protein a dozdobíte ji oříšky.

2. Komplexní sacharid je ideální pro první část dne
Skvělým základem snídaně, výborným zdrojem zdravých sacharidů, bílkovin, vlákniny a dokonce i vitamínů je quinoa. Namísto doslazovaných běžných cereálií zkuste neodolatelnou, křupavou RAW GRANOLOVE z jahod a quinoy, která je sladká i bez cukru.

Nepodceňujte snídani a obraťte energii přírody ve svůj prospěch

FOTO: NATU

3. Přidejte bílkoviny pro krásné vlasy a pevné nehty

Bílkoviny zasytí a pomáhají tvořit svalovou hmotu. Zároveň podporují zdravý růst vlasů a nehtů. Jednoduchou a účinnou cestou, jak do vaší stravy přidat více bílkovin, je jídlo obohatit práškovým proteinem.
Vyzkoušejte například protein makový:
https://www.instagram.com/p/CFoVExRHWyN/

4. Nezapomeňte na zdravé a kvalitní tuky
Tuky pomáhají rozpouštět důležité vitamíny A,D,E,K, jsou zásobárnou energie a chrání orgány. Skvělým zdrojem zdravých tuků jsou ořechové krémy a mandle, konopné semínko, chia semínka nebo mák. Navíc obsahují také minerální látky, vitamíny a omega 3 mastné kyseliny, které jsou důležité pro správnou činnost mozku.

5. Vláknina vám pomůže čistit střeva a zasytí
Vláknina vám pomůže s trávením i proti hladu. Najdete ji například v ořeších, semínkách a obilovinách.

6. Vyhněte se rafinovanému cukru
Život si můžete osladit i zdravě – čekankovým sirupem, kokosovým cukrem, datlemi nebo ovocem. Výbornou alternativou klasického cukru je také cukr březový.

Namísto slazeného ovocného jogurtu si raději doslaďte bílý jogurt ovocem. Zkusit můžete lyofilizované ovoce sušené mrazem, které má skvělou chuť, vůni.

7. Zvyšte nutriční hodnotu superpotravinami
Stačí lžička a z vaší snídaně je supersnídaně. Pokud byste rádi hormonální rovnováhu a lepší výkon mozku, zkuste macu. Pro duševní zdraví a odolnost proti stresu sáhněte po aswhagandhdě.

Nepodceňujte snídani a obraťte energii přírody ve svůj prospěch

FOTO: NATU

Značka NATU vyrábí kvalitní zdravé jídlo pro kvalitní aktivní život. Vznikla pro to, aby vám zdravé jídlo chutnalo. Proměňte každodenní jídla na symfonii barev, chutí a živin. Pro další tipy nejen na zdravou snídani sledujte blog NATU, Instagram, Facebook nebo YouTube.


Dopřejte svému tělu i duši čistou energii servírovanou přímo z přírody. 


Časová osa článků