Angelina Jolie

Angelina Jolie Profimedia.cz

Angelina Jolie se připojila na Instagram: Její první příspěvek fanoušky nesmírně dojal

Angelina Jolie (47) si konečně založila Instagram a potěšila tak svou početnou fanouškovskou základnu. Svůj historicky první příspěvek na sociální síti věnovala ženám a dětem v Tálibánem sužovaném Afghánistánu a nesmírně tím fanoušky dojala.

„Tohle je dopis, který mi poslala náctiletá Afghánka,“ podělila se herečka. „V tuto chvíli Afghánci ztrácejí možnost komunikovat na sociálních sítích a svobodně se vyjadřovat, takže jsem se rozhodla připojit se k Instagramu a být hlasem těch, kterým jsou odpírána základní lidská práva,“ odůvodnila.

V srdceryvném dopise se dívka herečce svěřila, že by ráda pokračovala ve studiu, ale pod vládou Tálibánu jí to nebude umožněno.

Angelina Jolie výjimečně promluvila o své rodině: Děti za sebou mají nejnáročnější roky života, řekla

„Byla jsem na hranicích Afghánistánu dva týdny před 11. zářím, kde jsem se setkala s lidmi, co prchali před Tálibánem. Je to 20 let. Je mi špatně z toho, že se to děje znovu. Že lidé prchají ze strachu, co se v jejich zemi bude dít.“

Hollywoodská hvězda se v průběhu dvou dekád pravidelně setkávala s afghánskými uprchlíky, které považuje za jedny z nejschopnějších lidí na světě.

„Tolik žen a děvčat, které prostě jenom chtěly vzdělání a musely za něj bojovat,“ vyjádřila lítost. „Jako jiní, ani já nebudu odvracet zrak. Budu stále hledat cesty, jak pomoci. A doufám, že se ke mně připojíte,“ vyzvala sledující závěrem postu.

Jako jeden z posledních! Johnny Depp se konečně připojil na sociální síť a tohle vzkázal fanouškům

Jolie je ambasadorkou Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky, jedné z pomocných organizací OSN, na kterou odkazuje i na svém profilu. V pomoci uprchlíkům po celém světě se herečka angažuje léta a téma se jí velmi dotýká. Rozepsala se o něm nyní i v eseji pro Time.

V Afghánistánu pomáhají o české organizace. Okamžitou SOS sbírku vyhlásil například Člověk v tísni, který v zemi působí už 20 let, nebo UNICEF

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků