Horst Siegl Super.cz

Legendární fotbalista Horst Siegl se stal dědečkem: Vybojoval si u vnoučete jméno, které se v rodině dědí?

Bývalý český fotbalový útočník a reprezentant Horst Siegl (52) se stal poprvé dědečkem. Přesně před týdnem se jeho synovi Horstovi narodil chlapeček.

„Je to čerstvé, narodil se minulý čtvrtek a jsem rád, že všechno dopadlo dobře, že už jsem mohl navštívit mladýho i malýho. Viděl jsem je všechny tři a jsou v pořádku,“ pochlubil se Super.cz novopečený dědeček.

Jeho velkým přáním bylo, aby vnuk zdědil jméno Horst, které má v rodině tradici po generace. To se mu, alespoň částečně, vyplnilo. „Jmenuje se druhým jménem Horst, takže je to Elliot Horst Siegl. V tom jsem spokojen,“ svěřil nám.

Takhle dnes vypadá fotbalová legenda Ivan Hašek. Čtyřnásobný děda se pochlubil rodinou

Vnuka by chtěl pochopitelně vést ke sportu. „Já bych rád, aby šel ve šlépějích fotbalu, protože fotbal byl u mě vždy číslo jedna. Teď je otázka, v jakém dresu,“ říká Siegl. Jeho syn a přítelkyně totiž fandí jiným týmům. „Máme takové rozpory, protože Terezka je slávistka, mladej je sparťan a já bych rád, aby to jeho srdce šlo trochu do Sparty. Uvidíme postupem času. Když s ním budu sám, tak ho budu určitě přemlouvat, aby byl sparťan,“ usmívá se fotbalista.

Elliotovi chce věnovat co nejvíc času, ale protože není typickým dědečkem v důchodu, nebude to tak jednoduché. „Teď jsem hodně zaneprázdněný, protože máme hodně zápasů se Sigi teamem. Koncem roku se to uklidní a bude víc času. Těším se na to,“ dodává. 

Dominika Rachůnková , Super.cz


Časová osa článků