SOUTHPAW HEAD IN THE CLOUDS

Žádný obtloustlý kapitán Demo: Jiří Burian se vrací ke kořenům a vzkřísil oblíbený hudební projekt

Na hudebníka Jiřího Buriana už si posluchači zvykli v rámci jeho druhého ega, kapitána Dema. Místo obtloustlého chlapíka s nevkusnými zlatými řetězy se nyní vrací do civilní podoby se vzkříšeným projektem, indie kapelou Southpaw, a rovnou také s novým singlem, klipem i albem.

„Hlavním důvodem k tomu, abychom se k sobě vrátili, byla čistě jenom láska k hudbě a emoci, kterou Southpaw přináší. Dělali jsme spolu hudbu jako duo hodně let, udělali spoustu songů a se Southpaw procestovali kus světa, a to nám chybělo,“ říká ke comebacku klávesák a skladatel Karel Havlíček, který žil dlouho ve Spojených státech.

Tady sbírá inspiraci: Muzikant, který napsal hudbu pro české i americké trháky, bydlí v tomhle úžasném designovém loftu

Fanouškům Southpaw přinášejí nové album s názvem I'm really gonna miss these songs when I'm dead a také videoklip k singlu Head In The Clouds, který si můžete pustit i v tomto článku.

„Tohle album je pro mě speciální. Je to vzpomínka na dobu, kdy se ještě poslouchaly desky celé, a ne jen jako singly. Na dobu, kdy se psaly silné emotivní kytarové songy a byla v nich vášeň a melancholie. Právě tohle jsme chtěli přinést zpět, a udělat tak radost lidem, kterým tohle na dnešní kytarové scéně chybí,“ doplnil Burian.

Sedmé studiové album kapely obsahuje jedenáct skladeb.

Koruna z příborů na počest vystoupení v Národním divadle: Podívejte se na šílený rozhovor s Kapitánem Demem

„Ta deska je vlastně takovou naší best of kolekcí za těch deset roků. Tematicky je hodně o intimních věcech, jako je smrt a jiné životy, tak jak ji vnímáme my, tedy spíše spirituálně a optimisticky. Je to celkově hodně radostná a emotivní sbírka písní,“ upřesnil ještě. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků