Petra Ficová opět vládne za objektivem fotoaparátu. Super.cz

Dvorní fotografka Dary Rolins se z nedostatku práce nehroutila. Usmálo se na ni štěstí v soukromí

V minulosti slovenská fotografka Petra Ficová hojně působila v Česku. Nejenže je dvorní fotografkou Dary Rolins (49), před objektiv si postavila i modelku Hanu Svobodovou, kalendář se známými modelkami s ní nafotila návrhářka Beata Rajská a často zvěčňuje v Česku známou zpěvačku Kristinu.

K moři to nevyšlo, tak Slováci uspořádali soustředění Miss v Česku: Do Prahy přivezli 12 krásek

V posledních měsících se ale Ficová v Česku neobjevovala. Nedávno jsme talentovanou fotografku potkali na focení promo fotek finalistek Miss Slovensko, které se objevily na soustředění v Praze. „V životě zažívám takové etapy. Byly roky, kdy jsem žila víc v Praze. Teď mám ale rodinu na Slovensku a působím víc v Bratislavě. Byla jsem ale zvyklá na kočovný život a nebylo výjimkou, že jsem sbalila děti a strávili jsme tak týden v měsíci v Praze. Kvůli covidovým opatřením je to v posledních dvou letech omezené. Praha a práce mi chyběla,“ vysvětluje fotografka.

6 žhavých fotek Dary Rolins nejen v prádélku: Pod průsvitným body se odvážila ukázat i symboly mateřství

Ficová se kvůli okolnostem víc než rok neviděla s Darou Rolins. „Nedávno jsme se opět setkaly, a dokonce jsme spolu i fotily její nový diář Rok podle Dary. A děláme další projekty,“ řekla Super.cz Petra a jedním dechem dodala: „Moc jsem se na ni těšila. Kromě toho, že ji často fotím, jsme taky kamarádky.“

V temném období pandemie sice Petra neměla prakticky žádné zakázky na módní focení, ale ona si nezoufala. Osud jí to vynahradil v soukromí. „Pro mě to nebylo zase tak hrozné, protože jsem si pořídila miminko. Mám pocit, že od jara si ale lidé na situaci víc zvykli, začali mít potřebu se stýkat, pracovat, začala se organizovat focení. Život se snad začal více rozbíhat,“ říká Ficová. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků