Vladimír Marek

Vladimír Marek Herminapress

Rodina zveřejnila příčinu smrti i parte charismatického šaška (✝69) z Johanky z Arku

Rodina zveřejnila příčinu smrti a parte herce Vladimíra Marka, který byl minulý týden nalezen mrtvý ve svém bytě. Herec známý například coby Šašek/vypravěč z muzikálu Johanka z Arku, podlehl následkům vážné nemoci.

„Rodina dává na vědomí všem Vláďovým přátelům, že zemřel v souvislosti se svým onemocněním, lymfomem, který mu znepříjemňoval život posledních pár let,“ informovala rodina, která zároveň zveřejnila parte s originálním textem.

Lucie Bílá a Bára Basiková se rozloučily s charismatickým šaškem z Johanky z Arku: Byl geniální ve všem

„Nezemřel, jen vyslyšel vábení nového nebeského angažmá. Novou smlouvu podepsal 27. 7. 2021 ve svých 69 letech. Tak, jak si přál, bude jeho poslední cesta bez pompy a ovací. Jeho popel bude rozptýlen. Nikdy na něho nezapomeneme. Jeho milovaná mamulka Helenka Marková a vnučka Anička s maminkou,“ stálo na parte.

Vladimíra Marka si diváci kromě zmíněné role v Johance z Arku pamatují také coby čaroděje Merlina v Excaliburu či jakožto mafiánského bosse z filmu Perníková věž. Objevil se také jako manažer Pavola Habery ve fontáně pre Zuzanu 2. Jeho smrt zasáhla celou řadu muzikálových kolegů. Vzpomínala na něj například Bára Basiková.

Kamil Střihavka, Vilém Čok i Ondřej Ruml vzpomínají na Vladimíra Marka: Byl nejen velký umělec, ale i skvělý společník

„Hráli jsme spolu nejen v Johance, ale také v Lucrezii. A byli jsme kamarádi. Navzdory své vizáži byl neskutečně jemný, citlivý a hodný. Vzdělaný, sečtělý a kultivovaný. A taky vtipný! Geniální byl i v Divadle Na zábradlí. Vlastně vůbec ve všem,“ řekla Super.cz Bára Basiková. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků