Modeling jen tak nepověsí na hřebíček.

Modeling jen tak nepověsí na hřebíček. Michaela Feuereislová

Za dva roky jí čeká padesátka, na důchod to ale nevypadá: Modelka Němcová si užívá focení víc než před třiceti lety

Už dávno neplatí, že modelingové agentury touží pouze po začínajících modelkách, které ještě ani nemají občanku. Stále větší prostor dostávají zralé modelky. V podstatě pro ně neexistuje důchodový věk. Své o tom ví Pavlína Němcová (48), která opět restartuje kariéru topmodelky.

Kráska, která za dva roky oslaví padesáté narozeniny, je potěšena zájmem o svou osobu. Práce před fotoaparátem ji paradoxně baví víc, než když v době sametové revoluce s modelingem začínala.

„Nyní si tuto profesi vychutnávám mnohem více než při mých začátcích. Jistě to je i tím, že s věkem člověk nabyde sebevědomí a vybírá si pouze to, co ho opravdu těší a z čeho má radost,“ svěřila se při focení nové kolekce vlastnoručně navržených šperků.

Věřili byste, že jí bude za chvíli 50? Kráska Pavlína Němcová předvedla útlé tělo v odvážných šatech

Přípravy před focením Němcová nijak zvlášť neřešila. Diety a drsné cvičení jsou jí cizí, prostě spoléhá na svou dobrou genetickou výbavu. „Nijak zvlášť jsem se nepřipravovala. Jak se to vlastně dělá?“ smála se Pavlína.

Němcová je ženou mnoha profesí, a tak ji nyní čekají i nové herecké projekty. „Chystám se na natáčení filmu Přítelkyně podle předlohy knihy Báry Nesvadbové. Opravdu moc se také těším na natáčení slovenského dvoudílného filmu o generálu Štefánikovi, kde bych si měla zahrát roli Francouzsky Claire de Jouvenel," prozradila své plány Pavlína Němcová. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků