Respektovaná i obávaná Anna Wintour

Respektovaná i obávaná Anna Wintour Profimedia.cz

Práce pro obávanou šéfredaktorku, o níž kolují legendy? Bývalá asistentka promluvila o svých zkušenostech

O tom, jaké je pracovat v týmu šéfredaktorky americké Vogue Anny Wintour, kolují legendy, které se dokonce staly inspirací pro film Ďábel nosí Pradu. Wintour předchází pověst přísné a respektované ženy. Roli extrémně náročné šéfky fiktivního magazínu Runway, před níž se všichni podřízení a v podstatě celý módní svět třese, ztvárnila Meryl Streep, která za postavu Mirandy Priestly získala Zlatý glóbus.

O svou reálnou zkušenost s prací asistentky obávané Anny Wintour se na sociální síti podělila nynější designérka Lily Stav Gildor, která v redakci Vogue pracovala od ledna 2014 do prosince 2015.

Meghan a její kamarádka zabodovaly. Vévodkyni vysekla poklonu žena, jejíž názor prodává

Na téma Co jsem se naučila od Anny Wintour zveřejnila tři videa, která se stala virální. „Naučila jsem se toho mnoho, o byznyse, o módě i o médiích. Loni jsem rozběhla svůj vlastní byznys jako textilní návrhářka a ze svých zkušeností pořád čerpám,“ říká devětadvacetiletá Američanka.

Konkrétně pak jmenovala následující. „Klíčové jsou známosti, a to nemluvím o tlačence příbuzných. Je důležité budovat a udržovat vztahy. Pošlete tu zatracenou rukou psanou kartičku s poděkováním, lidi to mají rádi.“

Další rada se týkala pohovoru: „Když půjdeme na pracovní pohovor a zeptají se vás na aktivity, neříkejte, že vás baví cvičení, běh, jóga apod. Protože cvičí úplně všichni, je to ta nejméně zajímavá věc, kterou o sobě můžete říct. Chcete přece vyčnívat z davu ostatních.“

Nejobávanější módní kritička světa měla ty nejšílenější šaty: Všechny odzbrojila její nádherná dcera

Ve třetí radě se pak dotkla odívání. „Pokud máte pět šik letních outfitů a nosíte je od pondělí do pátku pořád dokola, vytěžíte tím ze svého oblečení maximum a nebudete podporovat nadspotřebu. Budete šik a odpadne vám starost s vymýšlením stále nových outfitů. A řeknu vám tajemství - všichni šik lidé z Vogue to tak dělají,“ poradila Lily. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků