Vdova Jaroslava naposledy zamávala svému milovanému manželovi.

Vdova Jaroslava naposledy zamávala svému milovanému manželovi. Foto: CNC: Marek Patek / CNC / Profimedia

Rozloučení s Ladislavem Potměšilem (✝75). Manželka mu zamávala do nebe

V kapli svatého Václava na Vinohradském hřbitově se v úterý konalo poslední rozloučení s hercem Ladislavem Potměšilem. Představitel legendárního majora Maisnera z filmu Byl jednou jeden polda zemřel minulé pondělí ve věku 75 let.

S oblíbeným hercem, kterého diváci znají z řady filmů, nekonečných seriálů i divadelních inscenací, se loučila nejbližší rodina i herečtí přátelé - vdova Jaroslava s bratrem Otakarem Brouskem, synové Jan a Ladislav i dcera z prvního manželství Marie.

Byl pro mě nejlepším přítelem. Syn Jan dojemně vzpomíná na zesnulého tátu Ladislava Potměšila

Poslední sbohem dali svému kamarádovi také herci Ladislav Županič, Dalimil Klapka či Ota Jirák. Vdova Jaroslava Brousková se pak se svým milovaným mužem navždy rozloučila polibkem a zamáváním.

Ladislav Potměšil se v posledních letech potýkal s vážnými zdravotnímu problémy. Roky bojoval s bolavými zády, kvůli nim musel nakonec v roce 2012 opustit divadlo. V jednom roce se oblíbený herec dostal hned čtyřikrát na operační sál. Diváci si ho budou navždy pamatovat nejen z filmů Byl jednou jeden polda a Discopříběh, ale například také ze seriálu Hospoda. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků