Milan Lasica při svém posledním vystoupení

Milan Lasica při svém posledním vystoupení Foto: Rudolf Baranovič

Poslední snímky Milana Lasici (✝81): Herec chtěl ještě něco říct, ale už to nestihl. Zemřel při potlesku vestoje

Náhlý odchod herce, zpěváka, dramatika, humoristy a režiséra Milana Lasici (✝81) hluboce zasáhl nejen jeho blízké, ale také přátele a obrovské množství fanoušků. Herec zesnul přímo na jevišti, během děkovačky po koncertu s kapelou Bratislava Hot Serenaders, s níž roky vystupoval.

Jedním z těch, kteří byli na místě, byl slovenský fotograf Rudolf Baranovič. Lasicu nasnímal na pódiu i v zákulisí, kde se maestro, jak o Lasicovi kolegové i fanoušci s úctou hovoří, připravoval.

Milan Lasica a jeho osudové ženy. První manželka mu dala přednost před Abrhámem, Vášáryovou znal od jejích 13 let

„Pan Lasica byl velmi spokojený, soustředěně a zodpovědně se připravoval na vystoupení. Nic nenasvědčovalo tomu, co se na závěr stalo. Naopak to byl běžný večer, s každým vtipkoval, na pódiu se vtipům nevyhnul ani při křtu desky,“ popsal autor posledních záběrů z hercova života.

Lasica prý celý večer žertoval i na svůj účet. Že už nemá takového pamatováka jako dřív. „Ale nebyla to pravda, všechny texty odzpíval na jedničku,“ popsal Baranovič.

Smrt legendárního slovenského herce zastihla, když publikum jeho výkonu aplaudovalo vestoje. „Nejdříve stál s ostatními hudebníky, na závěr ale chtěl zřejmě ještě něco milého nebo vtipného říct obecenstvu nebo kapele, a když kráčel k mikrofonu, tak se to stalo.“

Ve věku 81 let zemřel Milan Lasica: Herec zkolaboval přímo na jevišti, nepodařilo se ho oživit

Milan Lasica zemřel v neděli 18. července ve večerních hodinách. Poslední chvíle strávil na jevišti s úsměvem na rtech a obklopený hudbou a přáteli. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků