Leticia Calderón

Leticia Calderón Profimedia.cz

Poznáváte tuto zrzku? Esmeralda ze slavné telenovely oslavila 53. narozeniny. Takhle dnes vypadá

Mexická hvězda Leticia Calderón má na kontě desítky televizních rolí, jedna z nich ale nad všechny ční. Telenovela Esmeralda z roku 1997 z tehdy devětadvacetileté herečky udělala celosvětovou hvězdu. Dalším výrazným seriálem byly Labyrinty vášně.

Příběh nevidomé dívky Esmeraldy s uhrančivě zelenýma očima a laskavým srdcem lákal k obrazovkám miliony televizních diváků a milovníků romantických příběhů.

Jak teď vypadá láska Milagros z Divokého anděla? Sympatický herec už klepe na dveře padesátníků

Aby herečka roli ztvárnila co nejvěrohodněji, pečlivě se na ni připravovala. Například tím, že se učila pohybovat ve tmě nebo trávila čas v domově pro nevidomé a pozorovala jejich mimiku a pohyby. „Upřímně je obdivuji, jejich sílu hendikep zvládnout,“ uvedla poté.

Calderón má za sebou dvě nevydařená manželství. V letech 1997 - 1999 byla provdaná za Marca Lopeze, mezi lety 2002 a 2010 byla v manželství s Juanem Colladem, s nímž má syny Luciana a Carlose. Starší Luciano trpí Downovým syndromem.

Své zkušenosti s výchovou syna herečka reflektovala v knize z roku 2009 Luciano, anděl mého života. Pravidelně také podporuje organizace, které pečují o lidi s tímto postižením.

Krásná Sue z Krokodýla Dundeeho slaví narozeniny. S herectvím dávno sekla, dnes byste ji nepoznali

„Jsem na své děti velmi pyšná. Navzdory nepřízni osudu nepřestávají bojovat, aby byl každý den lepší,“ uvedla Calderón na sociální síti, kde nechává fanoušky nahlédnout do soukromí a života s kluky. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků