Rodina, kolegové a přátelé se rozloučili s hudebníkem Víťou Vávrou.

Rodina, kolegové a přátelé se rozloučili s hudebníkem Víťou Vávrou. Michaela Feuereislová

Loučení s legendárním hudebníkem Víťou Vávrou. Sbohem přišli dát slavní přátelé i exmanželky

V pátek se konalo rozloučení se zpěvákem a muzikantem Vítězslavem Vávrou. Interpret hitů o holkách a dívkách - Holky z gymplu, Citronová holka, Dívka z heřmánkové návsi, Dívka Gloria nebo Dívky z diskoték - zemřel 1. července ve věku 68 let.

„1. 7. 2021 ve 21:29 umřel můj táta, Vítězslav Vávra. Měl nádor na plicích a jeho organismus byl příliš slabej na boj s ním. Bard český muziky, milovník života, patriot. I když se naše cesty před lety rozešly, bude mi chybět,“ uvedl jeho syn Filip Vávra.

Poslední rozloučení se konalo v malé obřadní síni krematoria v Praze Strašnicích, sbohem přišli dát přátelé z branže jako Jaroslav Uhlíř, Karel Šíp či Petr Hannig, dorazily také Vávrovy exmanželky. S první ženou měl syna Filipa, se třetí dceru Viktorii. Jeho druhou manželkou byla zpěvačka Věra Špinarová.

Pro hudební byznys Vávru objevil právě Petr Hannig, který pro Super.cz zavzpomínal.

Zemřel Víťa Vávra (✝68): Legendární hudebník měl nádor na plicích, uvedl syn

„Víťa k nám přešel ze skupiny Faraón, když od nás odešel zpěvák Rony Marton. Nejdříve hrál na bicí, když k nám přišla Lenka Kořínková, tak jsem mu dal zpívat takové jemné věci. V roce 1980 Víťa nazpíval Dívku Gloria, a to se z něj ze dne na den stala hvězda. Já jsem mu napsal Citronovou holku, Dívku z heřmánkové návsi a další hity,“ vzpomínal na zpívajícího bubeníka, jak se Vávrovi přezdívalo.

„Víťu jsem měl ze všech mých hvězd, objevů, nejraději,“ dodal Hannig. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků