Umělkyně vydává svůj první videoklip k singlu Friendzone.

Vnučka majora Zemana neprovokuje jen liščím ocasem: Do hudby promítla vlastní experiment s polyamorií

Doposud se profilovala zejména jako kreslířka, malířka, ilustrátorka a občas také jako tatérka. Výstřední umělkyně Léna Brauner se rozhodla nahlédnout i do nových oborů a začala se více věnovat hudbě.

Vnučka legendárního herce a dabéra Vladimíra Brabce, známého především ze seriálu Třicet případů majora Zemana, natočila svůj první videoklip. Originální vizuální podobu dostala píseň Friendzone z roku 2019.

Vnučka představitele majora Zemana dřív provokovala liščím ocasem. Nyní poutá pozornost svým uměním

„Píseň Friendzone jsme vytvořili 17. 7. 2019 s mým producentem Jiřím Burianem. Vznikala za chodu, kdy Jiří tvořil beaty a já psala na koleni text a přidávala harmonie. Text se psal takřka sám, jelikož jsem cca od poloviny roku 2018 žila vlastní sociální experiment s polyamorií, který trval asi rok. Když jsem si o skoro dva roky později z hotového alba vybírala píseň, kterou chci mít jako singl a ztvárnit k ní videoklip, volba mi přišla celkem jednoduchá,“ rekapituluje Léna.

A co chtěla umělkyně písní vyjádřit? „Odráží současný fenomén ‚friend zone‘, tedy vztahu, v němž jeden touží po lásce, zatímco druhému stačí přátelství,“ vysvětluje.

Modrá hlava, dítě ve vaku a liščí ocásek. Neuhodnete, koho je tahle výstřední žínka nejlepší kamarádkou

Léna Brauner se uvedla na scénu jako malířka se silným a rozpoznatelným rukopisem. Objektem jejích obrazů bývá často ona sama, média si jí začala všímat i díky excentrickému vzhledu, svého času nosila do společnosti liščí ocásek. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků