Trailer ke snímku Zákon lásky

Spoluautorka dokumentu V síti přichází s dalším tématem: Roky mapovala bouřlivé dění kolem manželství homosexuálů

Spoluautorka úspěšného dokumentu V síti, který pojednává o zneužívání dětí na internetu, přichází se svým debutovým snímkem. Barbora Chalupová natočila tragikomickou road movie Zákon lásky, kde otevírá další téma, které hýbe společností - manželství homosexuálních párů.

„Na přelomu roku 2017 a 2018 jsem se poprvé setkala s tématem rozdílu mezi registrovaným partnerstvím a manželstvím,“ vzpomíná Chalupová na období, kdy se rozhodla o práva párů stejného pohlaví zajímat do hloubky.

„Prvotním impulsem bylo zjištění, že tu neexistuje žádná právní ochrana homosexuálních vztahů a dětí vyrůstajících v těchto rodinách. Většinová společnost, včetně mě, v té době vůbec netušila, že registrované partnerství prakticky vůbec nic neznamená,“ prozradila Super.cz režisérka.

Sexuální predátoři dostali podmínku: Polyamorní Tereza Těžká z filmu V síti radši děti nechce s žádným ze svých partnerů

Několik let dokumentovala napjatou debatu mezi těmi, kteří by zákon o manželství uvítali, a těmi, kteří jsou zásadně proti. Zdá se, že stejně jako V síti nebude ani v tomto případě nouze o emoce.

„Čtyřnásobný vrah může uzavřít manželství, člověk, který páchá domácí násilí může uzavřít manželství,“ zazní ve snímku z úst těch, kteří by si přáli, aby měli homosexuálové stejná práva jako kterýkoli heterosexuál.

„Tyto revoluční společenské změny jsou pro nás opravdu neakceptovatelné,“ oponují rázně odpůrci.

Co režiséra filmu V síti šokovalo nejvíc? Na osobní schůzku přišel predátor i s partnerkou a po holčičce chtěli „trojku“

„Naší ambicí je, aby se o tématu ve společnosti mluvilo, a aby ho naši zvolení představitelé již dále neignorovali. Téma vzbuzuje obrovské vášně, to ale není důvod před ním utíkat,“ dodává Chalupová. 

Jste pro uzákonění sňatků párů stejného pohlaví?

Dominika Rachůnková , Super.cz


Časová osa článků