Princ William a princ Harry na odhalení sochy své matky

Princ William a princ Harry na odhalení sochy své matky Profimedia.cz

Takhle to slušelo princům na odhalení sochy princezny Diany: Harry a William bok po boku a s úsměvem na rtech

Maminka by na ně byla pyšná. Princové William (39) a Harry (37) dnes odhalili dlouho očekávanou sochu své matky, princezny Diany. I když se mluví o tom, že mezi sebou nyní nemají zrovna nejlepší vztahy, na událost do zahrady Kensingtonského paláce dorazili společně a s úsměvem na rtech.

Bok po boku došli až k místu zahalenému pod zelený plášť a společnou silou odhalili sochu princezny Diany (✝36) světu. Oba princové pak své oči zaměřili jen na umělecké dílo a v galerii se můžete podívat, jak jsou si bratři čím dál víc podobní i zezadu, co se jejich vlasů týče.

„Každý den si přejeme, aby tu byla s námi. Doufáme, že tato socha bude navždy vnímána jako symbol jejího života a odkazu,“ uvedli ve společném prohlášení bratři.

„Dnes by oslavila 60. narozeniny. Pamatujeme si její lásku, sílu a vlastnosti, díky kterým se navždy zapsala do historie a změnila životy tolika lidí,“ dodali.

Okamžik, na který Britové čekali: William a Harry slavnostně odhalili sochu milované princezny Diany (✝36)

Autorem projektu je sochař Ian Rank-Broadley, zahradní architekt Pip Morrison a předseda Historických královských paláců Rupert Gavin.

Socha má odrážet vřelost, eleganci a energii princezny z Walesu. Byla inspirována poslední fází jejího život, kdy se angažovala především jako filantropka. Její figuru obklopují děti, kterým zasvětila charitativní činnost. Na podstavci je vyryto její jméno a datum odhalení a úryvek z básně Alberta Schweitzera. 

Kristýna Bílková , Kristina Vodičková , Super.cz


Časová osa článků