Iva Janžurová

Iva Janžurová Profimedia.cz

Mluví sprostě, tančí a taky čurá za tisy: Ivě Janžurové za hru k osmdesátinám tleskali Zedníček i Holubová

K osmdesátinám si herečka Iva Janžurová (81) nadělila novou hru Pusťte mě ven, kdy dvě hodiny kromě přestávky nesleze z jeviště, které ovládne úplně sama s drobnou výjimkou svojí dcery Sabina Remundové (50), která ztvárňuje vedlejší roličku a hru režírovala. A ve svém věku to Iva zvládá na výbornou!

"Děkuji, ale ještě se to musím trochu doučit," řekla Super.cz po představení v zákulisí Janžurová, která zářila úsměvy po dobře odvedené práci, kdy lidé potleskem odměnili i tanec osmdesátileté dámy, která během celé hry nesundala ani lodičky na podpatku. Pár diváků se ovšem pohoršilo, že v textu mluví sprostě. Nicméně její postava je sice francouzská herečka, ale také dcera koňského handlíře. A co na tom, že postava čurá za tisy na terase? Kdo by to bez vykonání základní potřeby dvanáct hodin, které děj hry popisuje, vydržel?

K 80. narozeninám dostala divadelní hru: Iva Janžurová prozradila svoji nejhorší noční můru

Standing ovation ocenilo hereččin výkon plné hlediště letní scény pod žižkovskou věží, kde měla hra premiéru, včetně jejích kolegů Pavla Zedníčka (72), Davida Suchařípy (57) či Evy Holubové (63), která na představení dorazila s dcerou. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků