Jak Radka zvládala dobu pandemie? Super.cz

Měla štěstí, v covidové krizi o hereckou práci nepřišla. Diváci krásnou Slovenku uvidí v roli hokejové zlatokopky

Patří mezi umělce, kteří měli to štěstí, že v pandemii nepřišli o veškerou práci. Radka Pavlovčinová (33) tak nemusela shánět jiné finanční zdroje než herectví. Zároveň měla víc příležitostí dělat věci, které dřív nestíhala.

„Mohla jsem chodit na castingy, na což jsem předtím neměla tolik času. Podařilo se mi díky tomu natočit nějaké zahraniční reklamy. V divadle Minor jsem zkoušela krásné představení o bratrech Kopeckých, což byli loutkáři a legionáři, a pak jsem točila menší roli v seriálu Lajna,“ rozpovídala se herečka o svých aktivitách.

V seriálu z pera scenáristy Petra Kolečka si zahrála slovenskou zlatokopku. „Mám ráda humor Petra Kolečka. Ale asi se dívá na manželky slovenských hokejistů s jistými stereotypy - že to jsou takové pipinky, zlatokopy,“ míní Radka.

Kvůli trvalému bydlišti na Slovensku u nás neměla nárok na finanční příspěvky. Jak si zpěvačka poradila?

„Jsem pyšná na to, že jsem Slovenka, a mrzí mě, že se možná někteří Češi na nás dívají v určitém světle. Pak jsem si ale řekla, že je to jen role a že si ji můžu užít se vším všudy. V této době je pro nás každá práce vzácná,“ dodala Radka Pavlovčinová. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků