Veronika Gajerová Super.cz

Pravda o obrovských dluzích bývalé hvězdy Ordinace: Vyhrožovali mi, že unesou děti. Hledala jsem most, ze kterého skočím

Konečně dokáže otevřeně mluvit o tom, jak to vlastně je s jejími milionovými dluhy. Bývalá hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Veronika Gajerová (60) se před časem ocitla v dluhové pasti. Díky instituci insolvence a soudnímu oddlužení, kdy ji zbavili úroků, nyní částku splácí i výdělkem ve své nové profesi zahradnice.

S herečkou jsme se setkali na soustředění finalistů soutěže Anděl mezi zdravotníky, kam dorazila s dcerou Eliškou a fotila jednu stránku do kalendáře na prudkém slunci. "Mám sluneční alergii, ale jsou horší věci," mávla rukou Veronika a poté jsme začali probírat její dluhy a situaci, do níž se dostala.

"Byla jsem jelito, musím odpustit i sama sobě, že jsem se do toho dostala. Už jsem nechtěla být, hledala jsem most, ze kterého skočím," řekla Super.cz.

Bývalá hvězda Ordinace se potýká s dluhy. Peníze si půjčila i u hereckých kolegů

"Teď je to ve fázi, kdy splácím insolvenci. Ten dluh nebyl v řádu milionů, ale asi 750 tisíc, zbytek byly úroky. Mám splátkový kalendář, měsíčně splácím šest a půl tisíce, a ještě zbývá asi 600 tisíc. Děkuji svému právníkovi, který mi pomohl. K soudu jsem šla s tím, že půjdu do vězení, ale osvobodili mne od úroků," vyprávěla nám.

Pomáhá jí i její přítel a syn Kryštof, který už pracuje. Dcera Eliška s ní chodí aspoň na brigády do květinářské firmy. Splácet totiž musela, i když v pandemii neměla práci jako herečka. "A lidé v insolvenci nemají nárok na státní příspěvek," vysvětlila.

Zavzpomínala i na nejhorší časy, kdy vytloukala klín klínem a půjčovala si na splácení od kolegů.

"Někteří psali, že jsem nevrátila, což nebyla pravda. Kolegyně, která rozpoutala mediální smršť, mi půjčila 300 tisíc a já jí 280 vrátila, jen dvacet tisíc zůstalo. Už se k tomu nechci vracet. Strašně moc peněz jsem vrátila, ale pak už jsem nemohla, neměla jsem ani na jídlo pro děti. Bylo to hrozné. Sprejeři mi čmárali po domě, vyhrožovali mi a chtěli mi unést děti. Vše, co jsem vydělala, jsem dala na úroky," doplnila s tím, že si prý nepůjčovala od žádných ilegálních lichvářů, ale od legálních společností.

Další podrobnosti se můžete dozvědět i v našem videu. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků