Laura Pradelska jako Quaithe ve Hře o trůny

Laura Pradelska jako Quaithe ve Hře o trůny Profimedia.cz

Ve Hře o trůny ji schovali za masku: Neuvěříte, kdo se pod ní skrýval

Herečka Laura Pradelska (33) by se za masky a kostýmy rozhodně skrývat nemusela, ale tvůrci Hry o trůny s ní měli jiné plány. Přidělili jí malou roli záhadné postavy Quaithe, která, na rozdíl od knižní předlohy, v show příliš prostoru nedostala.

Mnohé fanoušky seriálu tak překvapilo, jaká kočka ve skutečnosti Laura je. Dlouhonohá herečka má ale bohužel i své zkušenosti se šikanou. Před třemi lety ji při nákupech v Londýně slovně napadly agresivní ženy, které jí vynadaly do „ohavné, tlusté transky“, což ji pochopitelně velmi rozrušilo.

Rozhodla se tedy o incidentu promluvit veřejně, aby šířila povědomí a zabránila, aby se situace opakovala v budoucnu. Především ji rozlítily nadávky do „transek“, sama má totiž transgender přátele a nevidí na tom nic špatného.

Figuru má jako lusk, přesto si připadala tlustá: Hvězda Hry o trůny promluvila o duševních problémech

„Za mých 30 let života se mi nikdy nic podobného nestalo. Jsem zvyklá na šikanu online, ale tohle pro mě bylo nové. Lidé se obvykle skrývají za klávesnicemi a můžete si vypnout komentáře, ale nikdy jsem se osobně nesetkala s hejty v takovém rozsahu,“ sdělila po zážitku Daily Mailu.

Obchod s oblečením, v němž k incidentu došlo a který patří ke známému řetězci, na věc upozornila a nabádala, aby neváhali zasáhnout, pokud uvidí, že se něco takového děje v jejich prodejně. Uvedla také, že když přivolala ochranku, nikdo nezasáhl. Hateři si na herečku tedy příliš nepřijdou a šikanu si rozhodně nenechá líbit. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků