Nicholas Cherrywood

Nicholas Cherrywood Profimedia.cz

Místnost v jeho domě je po strop nacpaná medvědy: Do bizarní sbírky vrazil tento muž (27) už miliony

Pokoj v pastelových barvách má od stropu po podlahu naplněn plyšovými a gumovými medvídky v hodnotě zhruba 3 625 250 korun. Nicholas Cherrywood (27) sbírá medvídky Care Bears už déle než dekádu a vlastní na 1000 kousků.

„Vždycky zaujímali zvláštní místo v mém srdci,“ říká maskér z Dallasu v Texasu. „Už od sedmi let jsem je využíval ke komunikaci. Vyjadřoval jsem jejich prostřednictvím emoce, ke kterým jsem nemohl najít slova. Promenoval jsem se s nimi po domě, ale bral si je i do postele.“

Nicholas přiznává, že nebyl příliš výřečné děcko, ale s pomocí medvídků, kteří vyjadřují nálady, jeho rodiče hned věděli, jak na tom jejich hoch je.

Sbírka, ze které běhá mráz po zádech: Nahlédněte do archivu amerických padouchů

„Jsem jim navěky vděčný. Udělali ze mě člověka, kterým jsem dnes,“ vzdal hold hračkám.

Medvídky nejprve dostával darem, později si je pořizoval z kapesného nebo peněz z prvních brigád.

„Někteří lidé investují do aut, značkových kabelek nebo bot. Já investuji do Care Bears. Je to návykové, ale nikdy bych kvůli medvědům nepřišel na mizinu,“ tvrdí, i když přiznává, že letos za ně utratil už téměř 1,5 milionu korun.

Žena je chodící obrázková encyklopedie Marvelovek: Místo na další tetování už má jen na prsou a pravé půlce

Přátelé a rodina ho v koníčku plně podporují. Medvědy také pravidelně daruje do dětských nemocnic nebo azylových domů pro lidi bez domova.

„Úsměvy, které jim vykouzlí, a potěšení, které přinesou, mi připomínají dětství. Život je o tom přinášet lidem lásku a radost,“ dodává. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků