Trailer k filmu Večírek

Nejcharismatičtější čeští herci pohromadě: Karel Roden a Jiří Langmajer v prvním filmu Michala Suchánka

I tenhle film si musel na svoji premiéru pořádně dlouho počkat. Po roce od natočení konečně přijde letos v létě do kin režijní debut herce Michala Suchánka (57) s názvem Večírek. Komedie o setkání bývalých spolužáků představí například Karla Rodena (60), Jiřího Langmajera (56), T atianu Dykovou (44) nebo Marka Taclíka (49) v trochu jiných polohách, než na jaké jsou u nich diváci zvyklí.

Komedie o srazu bývalých spolužáků začíná na oslavě v rámci kolaudace domu manželské dvojice a zároveň spolužáků Jiřího a Zdeňky Hrdových, které ztvárňují Jiří Langmajer a Tatiana Dyková. Na akci postupně přichází třídní kráska Nela Boudová, třídní komik Marek Taclík, neúspěšný zpěvák Marián Čekovský nebo mimořádně citlivý spolužák Karel Roden.

Michal Suchánek se v minulosti deset let topil v dluzích. Herce podvedl kamarád

Už nyní představují tvůrci trailer, který zachycuje několik okamžiků z filmu za doprovodu hudby Jiřího Buriana. Scénář vycházel z úspěšné divadelní hry, kterou před sedmi lety pod stejným názvem uváděl Michal Suchánek v režii Ondřeje Sokola v pražském Divadle Broadway.

„Když jsme se rozhodovali, co dál, obavy z dalšího podzimu podobného tomu loňskému a ze ‚zestárnutí‘ filmu vedly k tomu, uvést ho raději teď v létě,“ říká Michal Suchánek. „Jsem rád, že se nám Večírek podařilo tak výjimečně obsadit a že tihle herci excelují v rolích, v jakých je neznáme,“ dodal.

Premiéra filmu byla původně naplánována na listopad 2020, kvůli covidové pandemii nakonec přijde do kin 19. srpna 2021. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků