Libuše Šafránková

Libuše Šafránková Herminapress

Kněz a zpovědník Libuše Šafránkové vzpomíná: Byla světýlkem a šarmantní ženou s hlubokou duší

Jedním z blízkých přátel zesnulé Popelky Libuše Šafránkové (✝68) byl kněz Jakub František Sadílek, který na herečku zavzpomínal v rozhovoru.

„Vstoupil jsem do jejího života před šesti nebo sedmi lety, kdy jsem byl farářem na Spořilově, kde paní Libuška bydlela s manželem a kde jsme se začali potkávat v kostele. Pak se z toho vyvinulo přátelství,“ uvedl v pořadu 13+ na stanici Proglas s tím, že v poslední době byl také jejím zpovědníkem.

Dříve znal Libuši jako velmi oblíbenou herečku z televize a divadla, později ji poznal i soukromě na mších a kulturních setkáních u nich v kostele, nakonec se dostali ještě do bližšího kontaktu, který kněz označuje jako přátelství. O všestranně talentované herečce mluví se vší pokorou a úctou. „Bylo na ní vidět, že si dokázala vždycky udržet šarm a dekor, který málokdo má. Měla i takovou schopnost vystupování, že ji měli všichni rádi,“ nechal se slyšet dále.

Josef Abrhám ml. poprvé promluvil: Detaily veřejného rozloučení s Libuší Šafránkovou

Národem milovaná herečka, která se do diváckého povědomí zapsala rolí Barunky ve filmovém zpracování Babičky, milovala svou rodinu nadevše, což potvrdil i její zpovědník. „Byla to šarmantní žena s hlubokou duší, měla lásku ke své rodině, synovi, vnoučatům, manželovi, zároveň jsem vnímal poslední roky jejího života, že jí stále záleželo i na přibližování se k Ježíši. Snažila se otevírat i náročná témata víry, vzhledem ke své nemoci,“ svěřil v rozhovoru Jakub František Sadílek.

Všechno ve mně pláče: Přátele zasáhla zpráva o skonu Libuše Šafránkové, truchlí celý umělecký svět

Po Libušce Šafránkové se bude stýskat nejen jemu, ale i všem sousedům a církevnímu společenství, jehož byla herečka součástí a aktivně se zapojovala do nejrůznějších akcí a programů. „Byla takovým světýlkem. Při různých kulturních setkáních a recitálech nám četla. Její úsměv, její oči a pohled mi zůstávají hluboko v srdci,“ dodal. 

Dominika Rachůnková , Super.cz


Časová osa článků