Radek Valenta se na začátku pandemie stal dvojnásobným tatínkem. Super.cz

Pamatujete si na něj? Mrkněte, jak teď vypadá Jindřich z Princezny ze mlejna

Naštěstí patří do skupiny umělců, kteří si nemuseli v době víc než rok a půl dlouhé koronavirové pandemie hledat alternativní práci.

Radek Valenta se v době nucených divadelních prázdnin věnoval hlavně rodině. A to nejen staršímu synovi, kterému je rok a půl, měl čas i na mladšího syna, který se narodil právě na začátku pandemie.

„U mě je to naprosto jasné. Mohl jsem být víc doma a být víc táta. Více jsem si hrál a blbnul se svým mladším synem,“ svěřil se Super.cz představitel Jindřicha z pohádky Princezna ze mlejna. Děti prý herec nezanedbává ani v době plného pracovního vytížení.

Od uvedení slavné pohádky uběhlo už 24 let. Andrea Černá ale stále vypadá jako princezna ze mlejna

„Během některých večerů budu pryč, ale jinak jsem se dohodl, že budu víc doma. Zatímco někteří tatínkové své děti příliš nevidí, já si to můžu užít a oba kluky daleko víc poznávat,“ usmívá se.

Na návrat na divadelní prkna se Valenta prý velmi těšil, ale musí počítat s tím, že nic nepůjde automaticky.

„Herectví je o technice. Když se dlouho nehraje, tak se pak musíme dostat do provozní teploty. I když by měl na jevišti být obraz normálního života, tak je všechno předem domluvené. Pokud tento proces není udržovaný tréninkem, hraním, tak herec ztrácí sebevědomí. To platí u lidí, kteří hrají třicet let i půl roku,“ svěřil se nám sympatický umělec během představení programu Letní scény Divadla Ungelt. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků