Libuška Šafránková a Josef Abrhám

Libuška Šafránková a Josef Abrhám Herminapress

Vztah plný lásky a oddanosti. Josef Abrhám byl manželem Libuše Šafránkové 45 let, opustil kvůli ní slavnou zpěvačku

Smrt milované manželky Libuše Šafránkové (✝68) jen dva dny po jejích 68. narozeninách těžce dolehla především na její nejbližší rodinu. Milovaná Popelka tvořila s hercem Josefem Abrhámem (✝82) dohromady jeden z nejstabilnějších párů šoubyznysu. Abrhám zemřel vpodvečer 16. května 2022.

Vzali se roku 1976 a mají spolu syna Josefa (44). Seznámili se během divadelního angažmá v Činoherním klubu. Svou budoucí ženu Abrhám okouzlil na první pohled. Když se poprvé setkali v divadle, Šafránková prý okamžitě prohlásila: „Toho si vezmu“.

Všechno ve mně pláče: Přátele zasáhla zpráva o skonu Libuše Šafránkové, truchlí celý umělecký svět

Jiskra ale přeskočila oboustranně. Chodili se dívat na představení toho druhého a dlouho si vykali. Scházet se mohli díky Pavlu Landovskému, který Šafránkové pomohl sehnat v Praze byt. Abrhám byl totiž v době jejich seznámení zadaný - randil se zpěvačkou Naďou Urbánkovou (83).

Zpěvačka ale o jeho nové lásce neměla ani tušení a o jejich schůzkách se dozvěděla až od své kadeřnice. Abrhám poté vytvořil se Šafránkovou harmonický pár. Po třech letech chození se vzali v kostele a brzy nato se jim narodil syn Josef. Jejich láskyplný vztah jim mohl leckdo závidět.

Hořká komedie, seriál i romantika s Abrhámem. Tohle byly poslední role Libušky Šafránkové

Manželé byli 45 let a vzájemně se podporovali a pečovali o sebe. Zároveň společně zářili například ve filmech Svatební cesta do Jiljí (1983), Vrchní, prchni!. (1981) či naposledy ve vánočním snímku Přijde letos Ježíšek? (2013). 

Anna Veškrnová , Sabina Lojdová , Super.cz


Časová osa článků