Johnny Depp a Winona Ryder

Johnny Depp a Winona Ryder Profimedia.cz

Johnny Depp slaví 58. narozeniny: S touto herečkou tvořili nejžhavější pár v Hollywoodu. Proč jim to nevyšlo?

Legendární Johnny Depp (59) dnes slaví narozeniny. Jeho životem prošla řada slavných žen, jedna z nich ale nade všechny vyčnívala. A nebyla to ani matka jeho dětí Vanessa Paradis, ani jeho exmanželka Amber Heard, s níž se dodnes soudí.

Ženou, která mu navždy změnila život, byla, jak tetování na jeho rameni napovídá, herečka Winona Ryder (49). S Johnnym se řadili k nejkrásnějším párům v historii Hollywoodu a v 90. letech byste nenašli víc sexy hvězdnou dvojici. Byli do sebe bláznivě zamilovaní a chtěli se vzít, na svatbu ale nikdy nedošlo.

Byla to ovšem romance jako z filmového plátna. Poprvé se potkali na premiéře hereččina filmu Great Balls of Fire! v roce 1989. Podle obou to byla láska na první pohled.

Dokud je smrt nerozdělila: Lásku těchto hollywoodských hvězd ukončila záhadná letecká tragédie

Od té doby byli prakticky nerozluční. Ryder se netají tím, že byl Depp její první velkou láskou, prvním mužem, kterého políbila a s nímž měla vztah, jejím prvním snoubencem, ale také prvním milencem. V Hollywoodu dvojici přímo zbožňovali, a když se někde objevili, okamžitě byli středem pozornosti.

Nikoho nepřekvapilo, když ji herec po několika měsících randění požádal o ruku. Na rameno si nechal vytetovat „Winona navždy“ a nikdo nepochyboval, že jim láska skutečně vydrží věčně.

To se ale nestalo. Když se o čtyři roky později rozešli, oba to velmi poznamenalo. Režisér Tim Burton, který s párem točil Střihorukého Edwarda, uvedl, že Johnny už nikdy nebyl ten samý člověk. Plakal při natáčení filmů a prohlašoval, že si Winona vzala kus jeho duše.

Johnny Depp prohrál soud s britským bulvárem, který ho označil za násilníka

A Ryder na tom nebyla o nic lépe. Propadla depresím a žal upíjela v alkoholu. Užívala prášky na spaní a jednou usnula s cigaretou a probudila se obklopená plameny. Naštěstí se jí nic nestalo.

Za jejich rozchodem stál dle Deppových slov tlak médií a pozornost v podstatě celého světa. Dodnes však jeden o druhém mluví výhradně v superlativech. Winona se neváhala zastat Johnnyho, když jej herečka Amber Heard obvinila z napadení a domácího násilí, a má pro něj jen slova obdivu. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků