Voxel s manželkou Marií

Voxel s manželkou Marií Foto: archiv Voxel

Nechceme se vlastnit. Písničkář Voxel a jeho manželka Marie žijí v polyamorním svazku

Známý hudebník Václav Lebeda známý jako Voxel (28) a jeho manželka Marie se rozhodli žít v polyamorním svazku. Uznávají tedy několik vztahů najednou. O svém novém způsobu soužití informovali své fanoušky.

„Možná si o nás budete myslet, že jsme se zbláznili. Možná někoho zklameme, pohoršíme, naopak i třeba popíchneme, potěšíme. Říkal jsem si, že se s vámi chci podělit o to, co se v posledním týdnu u nás dělo. Upřímně. A kvůli sobě. Nám. Během minulých dnů se u nás udály takové věci, že nám náš vztah s Maruškou převrátil po skoro 10 letech vzhůru nohama. A protože cítíme, že jdeme správnou cestou, cítím, že to mám s vámi sdílet. Rozhodli jsme se dát nám samotným i tomu druhému naprostou svobodu, volnost, lásku, pochopení. Rozhodli jsme se, že se NEBUDEME VLASTNIT a uvědomili si, že to, co společnost považuje za “lásku”, je častokrát jen ono vlastnění, žárlivost, závislost, lpění na druhém. To my nechceme,“ nechal se slyšet populární hudebník s tím, že oba milují i někoho jiného.

Herečka Tereza Těžká promluvila o polyamorii.

Super.cz

„Chceme tu být pro sebe ale i pro kohokoliv dalšího, chceme se milovat ale nemít problém milovat kohokoliv jiného, a už se to všechno vlastně děje,“ přiznal.

„Je to paradox, ale právě tenhle týden jsme si s Maruškou řekli poprvé někdy až krutě upřímně vše, co nás trápilo, vyléčili hluboko zaryté bolesti, povídáme si do noci najednou o všem, co by “nebylo dobré ve vztahu říkat”. A milujeme to! Milujeme se teď úplně jinak a začínáme poznávat onu bezpodmínečnou, nehodnotící lásku. Je to nádherné, i když někdy bolestivé, náročné, to když zrovna vyvstanou nějaké staré strachy, obavy, křivdy. Jsme ale rozhodnutí jít v lásce, která nehodnotí, přijímá, je svobodná,“ dodal Voxel, jemuž je jedno, jak se jejich nové soužití nazývá.

Tereza Těžká odhalila na Českých lvech další tajemství: A proč se u televize nesešli milenci a milenky z polyamorní skupiny?

„Někdo na to kouká jako na “volný vztah”, někdo říká “polyamorie”, je nám to docela jedno, prostě jsme se rozhodli přijímat v lásce vše nové, co přichází. A je to zatím neskutečná jízda,“ uzavřel Voxel, který zároveň poděkoval své manželce a veřejně jí vyznal lásku.

„Děkuji ti, učitelko. Matko. Čarodějko. Otevíračko srdcí. Miluji Tě. Miluji nás. I jen: Miluji,“ uzavřel.

Ze známých osobností žije v polymorii také herečka z dokumentu V síti Tereza Těžká (26), jež má manžela, přítele a přítelkyni. Její muž má pak ještě jednu svou přítelkyni a zároveň žije s její přítelkyní. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků