Marta Kubišová má víc než měsíc po druhé dávce očkování.

Marta Kubišová má víc než měsíc po druhé dávce očkování. Foto: archiv R. Suchánka

Druhou dávku očkování má Kubišová za sebou. Ani tak se zpěvačka nezbavila řady omezení

Více než před měsícem, konkrétně 24. března, absolvovala Marta Kubišová (80) svou druhou dávku očkování. Národem milovaná zpěvačka vakcinaci zvládla bez jakýchkoli negativních projevů. „Asi mám dobrou imunitu. Bylo mi skvěle,“ svěřila se v rozhovoru pro Super.cz.

Národem milovanou zpěvačku ale přece jen stále dost omezuje povinné nošení respirátorů. „Člověku s kardio problémem a s obstrukční plicní nemocí se opravdu špatně dýchá. To by mi lidé s podobným zdravotním omezením dali za pravdu,“ krčí rameny Kubišová, která kvůli nedostatku kyslíku a horku musela předčasně opustit poslední rozloučení s přítelem Ivanem Havlem.

Podezření na infarkt? Marta Kubišová řekla, co se stalo na rozloučení s Ivanem Havlem

„Když venčím pejska okolo mého bydliště a vím, že se kolem mě nikdo nepohybuje, tak respirátor sundávám. V tramvaji nebo na nákupu ale samozřejmě dodržuju nařízení,“ říká.

Aktuální nevlídné počasí a střídání teplot není pro Kubišovou příjemné. „Teď musím být opatrná. Když je takové počasí, tak se nedá nic dělat. Je potřeba se dobře obléct a dávat pozor,“ dodává v našem rozhovoru Marta Kubišová. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků