Lauren Midgley začala šedivět už jako dvanáctiletá.

Lauren Midgley začala šedivět už jako dvanáctiletá. Profimedia.cz

Ve 12 letech jí začaly šedivět vlasy, ubíjel ji pocit trapnosti. Podívejte se, jak žena (26) vypadá dnes

Když si ve dvanácti letech našla první šedivé vlasy, bylo to pro Kanaďanku Lauren Midgley nepříjemné překvapení. S tím, že začne šedivět dřív než vrstevníci, sice počítala, mají to v rodině, ale že to bude až tak brzy, nečekala.

První reakcí na změny bylo barvení. Dívka neznala nikoho jiného, kdo by měl v tak nízkém věku šedivé vlasy a cítila se trapně. Vlasy si barvila každé dva týdny, tak to pokračovalo několik let.

I z důvodu vysokých výdajů za barvy (dosahovaly kolem 1600 Kč měsíčně) Lauren, tehdy už dvacátnice, vyrazila pro radu do kadeřnictví a odcházela s nečekanou odpovědí: nechat si vlasy dorůst a přidat tmavší proužky. Navzdory původní skepsi mladá žena dala na radu kadeřnice a dopadlo to na výbornou.

Vlasovou bohyní díky sázce: Ruska si od 14 let nestříhá vlasy. Pyšní se ohnivou, 172 cm dlouhou hřívou

Když následně Lauren narazila na instagramové účty, které podporují lidi s přirozeně šedivými vlasy, s radostí zjistila, že v tom zdaleka není sama. Založila si i vlastní profil, na kterém s fanoušky sdílí své zkušenosti.

„Dostávám mnoho komplimentů od cizích lidí a jsem ráda, když vidím, že mnoho lidí konečně akceptuje své šediny,“ říká Midgley. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků