Miriam Chytilová Super.cz

Český hlas Rachel z Přátel: V Česku se hodně obsazovalo podle fyzické podobnosti, říká Miriam Chytilová

Dabérka Miriam Chytilová (55), český hlas Jennifer Aniston (52), potažmo Rachel z Přátel, Super.cz popsala, jak se k dabování před lety dostala. Říká, že to vlastně byla náhoda.

„Do svých 25 let jsem vůbec nedabovala, ale byla jsem v divadle s Helenkou Friedrichovou a ta dabovala pořád. Říkala jsem jí, aby o mně někomu řekla. Dostala jsem se do Studia Budíkov, kde nevěděli, že to nedělám, a dali mi hlavní roli. Vyděsilo mě to, ale bála jsem se jim to říct,“ popsala nám dabérka, která dabing dnes sama režíruje. Ve videu se dozvíte, jak je možné, že jsou si herci tak často podobní s dabovanou osobou.

Dabéři Přátel po 17 letech spolu: Co na Rachel, Monice, Rossovi a Phoebe milovali a co je štvalo?

Přestože za běžné situace o práci nemá nouzi, covidovou dobu snášela těžce a skoro o všechnu práci přišla. Program si ale nakonec našla a pomohly jí k tomu sociální sítě. „Hledala jsem, čím se zabavit. Slovo dalo slovo a daly jsme se dohromady se Stáňou Jachnickou (hlas Phoebe ze seriálu Přátelé - pozn.). A protože se hodně věnujeme dabingu, tak jsme si vymyslely takovou hloupost a založily na Instagramu stránku Dabérky Studio Garáž,“ překvapila brunetka.

Svůj hlas propůjčuje nejen Líze Simpsonové: Štěkala jsem psa a dabovala surikatu, říká Ivana Korolová

A co si pod názvem Studio Garáž představit? „Jak to v dabingu bývá, jsou i taková levná studia, kam chodí lidi na céčkové dabingy, tak si z toho děláme legraci. Vlastně tam děláme s nadsázkou takový online kurz dabingu, kdy popisujeme, jak to v dabingu chodí, a snažíme se hrát scénky. Uvidíme, jestli budou vtipné a jestli se budou líbit,“ dodává.

Miriam Chytilová je mimo jiné i dvojnásobnou maminkou. Dcery už má dospělé, starší studuje v zahraničí, stejně jako mladší dcerka, která se ale kvůli covidu vrátila domů a studium v tuto chvíli přerušila.

O zákulisí dabingu Přátel se dozvíte v novém podcastu V českém znění, kam přijali pozvání čeští dabéři Rachel, Moniky, Phoebe a Rosse.

Dominika Rachůnková , Super.cz


Časová osa článků