Tomáš Novotný Super.cz

Tenhle fešák se v době lockdownu rozhodně nenudil: Když nemohl před publikum, kopal hroby

Nejeden umělec se v posledním roce začal věnovat zcela jinému povolání než dosud. Stejně na tom byl i herec Tomáš Novotný (35). Ten má sice vystudované muzikálové herectví na brněnské JAMU, před divadelní publikum ale poslední měsíce kvůli pandemii koronaviru nemohl.

Rozhodl se tak vyzkoušet práci truhláře, ale i hrobníka. „Ono to vzniklo shodou náhod, kdy mi kamarádi na vesnici nevěřili, že bych si byl schopný udělat ten kurz, tak jsem do toho šel. Opravdu jsem si ho vystudoval a do toho přišla korona,“ svěřil se Super.cz herec, který v době zavřených divadel kopal hroby.

Důchodkyně nejen na jevišti: Zlata Adamovská je čerstvě v penzi, zůstat doma se ale ještě nechystá

„Tak jsem si říkal, mám nějakou rekvalifikaci, proč to nezkusit, když práce, které se normálně věnuji, teď není. Takže se vzdělávám dál, dělám si praxi a udivíme, třeba mi to zaměstnání zůstane,“ prozradil Tomáš Novotný, kterého jsme potkali v divadle Studio DVA na zkoušce nového představení Vše o mužích. „Mohu pozvat diváky, kteří představení už viděli, protože se hrálo 15 let, na zcela nové představení, protože to bude vypadat jinak a snad budou diváci zvědaví, jak to bude v našem podání, takže já doufám, že se to bude líbit,“ svěřil se herec, který se na jevišti letní scény divadla objeví po boku Petera Pechy a Jána Jackuliaka.

A jak sám říká, v budoucnu je možné, že si i na jevišti zahraje hrobníka. „Mám od šéfa činohry Národního divadla moravskoslezského Vojty Štěpánka slíbeno, že až bude dělat Hamleta, tak mám slíbenou roli hrobníka, protože říká, že jsem herec s největší průpravou na tuhle roli,“ dodal herec. 

Eliška Vinterová , Super.cz


Časová osa článků
Seznam Advertorial