Lucie Vondráčková se vrací na divadelní prkna. Super.cz

Devět let se intenzivně věnovala svým dětem. Ve složité době se Vondráčková vrací k milované profesi

Už víc než rok trvají nucené divadelní prázdniny. Na základě příslibu, že by od září mohla divadla své brány znovu otevřít, ale někteří herci začínají pomalu s přípravami na sezónu. V koronavirové době se dala dohromady i skupina herců a hereček, kteří začali zkoušet Shakespearovu divadelní hru Richard III. V roli Alžběty se budou střídat herečky Vanda Hybnerová a Lucie Vondráčková (41).

Druhá zmíněná herečka ocenila, že roli maminky vystřídá ta divadelní: „Těším se moc na Shakespeara. Richarda třetího mám v krvi, v této hře jsem osm let hrála roli Anny a Markéty."

Nikdo s jistotou neví, kdy si herci budou moct zahrát před publikem, na zkoušení se ale Vondráčková velmi těší: „Nevíme, kdy bude premiéra, jestli vůbec bude, jestli přijdou diváci. Zkoušení ale vnímám jako potravu duše. Se Shakespearem jsem začínala svou divadelní kariéru a toužila jsem po tom dělat ho dál.“

Jako malá holka zpovídala i Karla Gotta, dnes slaví 41! Nej dárek pro život? Láska, říká Lucie Vondráčková

V době zavedení distanční výuky se Lucie maximálně věnovala svým synům Matyáši a Adamovi, které má s exmanželem Tomášem Plekancem. Nyní ji těší, že se může vrátit k herecké profesi. „Devět let, které jsem strávila s klukama, byly tak akorát. Teď jsem ráda, že se můžu vrátit k divadlu," uvedla v rozhovoru Lucie Vondráčková. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků