Ilona Svobodová Super.cz

Pauzu v Ulici si na poslední rok moc dobře nenačasovala: Ilona Svobodová už se těší, až začne opět hrát

Poslední rok kultuře příliš nepřeje. Divadla stále zejí prázdnotou a jedinými hosty jsou herci, kteří pravidelně zkouší a těší se na prvního diváka. Podobě to má i herečka Ilona Svobodová (62), která si kvůli množství práce řekla před časem o volno v seriálu Ulice.

Pauzu v natáčení nekonečného seriálu si však nešťastně naplánovala před tím, než vypukla pandemie. „Já jsem si v Ulici trochu řekla o volno, protože v tomto pokročilém věku jsem dostala tři velké role v divadlech, což se moc nestává ve starších letech, a chtěla jsem se věnovat jen divadlu, takže jsem si řekla všude o volno, abych mohla hrát. Byl to opravdu pech,“ svěřila se Super.cz herečka, která však poctivě zkouší.

Prokletá seriálem Ulice! Ilona Svobodová se může rozkrájet, ale kvůli Jitce Farské jí je to houby platné

Jedna z nových rolí bude v inscenaci Tři grácie z umakartu. „Hraji takovou švýcarskou paní, která se po letech vrací do svého rodného města, Zlatka Adamovská je moje sestra a její dcera je Anežka Rusevová a jsou tam vtipné scénky, ale je to i trochu smutné,“ řekla herečka, kterou jsme potkali v divadle Studio DVA.

Vedle zkoušení se věnuje také distanční výuce na konzervatoři a vedle toho se věnuje svým zájmům. „Mám teď docela dost práce, všichni využívají mou lásku k vaření, takže dost vařím a dopoledne se chodím proskočit do divadel,“ dodala herečka. 

Eliška Vinterová , Super.cz


Časová osa článků