Belinda Carlisle

Belinda Carlisle Profimedia.cz

Divím se, že ještě nejsem mrtvá, uvedla popová ikona 80. let Belinda Carlisle (62), která byla 30 let závislá na kokainu

Pokud si vybavíte hity Heaven Is a Place on Earth, Leave A Light On či Circle In the Sand, určitě vám naskočí i vzhled krásné zpěvačky Belindy Carlisle, která se díky nim a mnoha dalším stala miláčkem davů v 80. letech.

Dvaašedesátiletá zpěvačka zavzpomínala na dobu, kdy jí nebyly vzdálené drogy a evidentně jich brala více, než se o ní vědělo. „Nemohu uvěřit tomu, že nejsem mrtvá,“ uvedla pro New Idea Magazine. Pro střízlivý život se prý rozhodla ve chvíli, kdy měla vizi o sobě samé, jak leží předávkovaná kokainem v hotelovém pokoji: „Věděla jsem, že nemůžu pokračovat v tom životě, jaký jsem vedla.“ Kokainu prý holdovala třicet let.

Zpěvačka uvedla, že je čistá teprve od roku 2005, za což vděčí rehabilitačnímu programu, na který docházela a jenž se skládá z 12 kroků, které člověku pomohou s odvykáním. Carlisle také trpěla poruchou příjmu potravy a depresemi.

Během svého rozhovoru pro Loose Women před pár lety také prozradila, jak těžké období při své závislosti na drogách zažívala. „Ztratila jsem mnoho přátel kvůli drogám, a že tady nyní sedím, bych mohla považovat za zázrak. Nikdy není pozdě na změnu.“

„Musíte se dostat až na úplné dno a moje bylo celkem spirituální. Prozrazovala jsem tehdy tolik tajemství a lhala za každé situace,“ popsala své mládí Belinda, která dokonce závislost na drogách tajila před svým manželem Morganem Masonem, kterého si vzala v roce 1986. „Závislost je nemoc vnímání. Neuvědomujete si v té chvíli, že má silný vliv na lidi kolem vás,“ dodala Belinda, jejíž manželství všechny strasti nakonec přežilo a manžel byl nakonec tou osobou, která má na jejím nástupu na léčení největší podíl.

Zpěvačka se v příštím roce chystá znovu koncertovat. 

Kristina Vodičková , Super.cz


Časová osa článků