Václav Neckář s kmotrou svého trojalba Život Yvonne Přenosilovou

Václav Neckář s kmotrou svého trojalba Život Yvonne Přenosilovou Michaela Feuereislová

Václavu Neckářovi se po osmi letech od mrtvice zlepšila řeč

Zpěvák Václav Neckář (76) byl po kolapsu začátkem března hospitalizován v nemocnici s podezřením na mozkovou mrtvici. Nakonec se ale ukázalo, že šlo jen o vyčerpání organismu. Pár týdnů nato už je natolik fit, že se mu dokonce poprvé od mozkové příhody v listopadu 2002 zlepšila řeč.

„Někdy koktám, občas zapomínám předložky. Ale sám vnímám, že když hovořím někde v klidu, kde mi nesplývají cizí hlasy dohromady, je to mnohem lepší než předtím,“ prozradil Novinkám zpěvák. Z vyčerpání se hned oklepal a začal znovu koncertovat.

„Bohužel nám ale zrušili vystoupení v Mladé Boleslavi, protože si mysleli, že snad už nežiju. Lidé jsou zpracováváni médii a nevědí, že znovu v pohodě odzpívám hodinu a půl dlouhé koncerty,“ řekl Neckář minulý týden na křtu svého nového trojalba Život, které vydal Supraphon.

„Některé mé známé písně jsme přezpívali. Jak člověk stárne, klesá mu hlas, takže musím někdy dát píseň o tercii níž. Když lidé znají jen tu původní podobu písně, na koncertech se pak diví, proto je to takhle lepší,“ uzavřel Neckář.

Ve Stínu katedrál nyní jeho původní kolegyni Helenu Vondráčkovou nahradil bratr Jan. „Zkrásněla a je to slušná holka,“ prohlásila na jeho adresu kmotra trojalba Přenosilová v narážce na Vondráčkovou. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků